2 mln zł dla gminy Lisia Góra
access_time 2016-10-25 08:00:00
Projekty modernizacji zgłoszone przez władze gminy Lisia Góra zostały najwyżej sklasyfikowane w powiecie tarnowskim. Efekt? Dotacje na inwestycje drogowe w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Zarząd Województwa Małopolskiego kilka dni temu zatwierdził listę inwestycji zakwalifikowanych do przyznania pomocy na realizacje zadań z zakresu „Budowy lub modernizacji dróg lokalnych”. W sumie do gminy Lisia Góra trafi blisko dwa miliony złotych na remonty dwóch dróg: Nowe Żukowice-Laski oraz przez Dębrze w Kobierzynie. – To ważna droga, a jej remont jest już rzeczywiście konieczny, bowiem jest w bardzo złym stanie technicznym. Według raportu o stanie dróg gminnych, droga przez Dębrze jest najgorszą w całej gminie Lisia Góra – podkreśla sołtys Kobierzyna i jednocześnie radny Rady Gminy Ryszard Witek.

Wysokość dotacji na drogę w Kobierzynie to blisko 200 tysięcy złotych. Zdecydowanie większe wsparcie trafi natomiast na przebudowę drogi gminnej biegnącej przez Stare i Nowe Żukowice, tj. około 1,7 miliona złotych. – Mamy nadzieję, że te dobre informację płynące z Urzędu Marszałkowskiego to nie koniec – mówi wójt gminy Lisia Góra Arkadiusz Mikuła. – Ten rok jest dla nas bardzo udany jeśli chodzi o pozyskane środki nie tylko na remonty dróg. Przypomnę, że w grudniu otwieramy pierwszy w naszej gminie żłobek, który otrzymał dofinansowanie na poziomie 600 tys. zł.

Przyznana samorządowi gminy Lisia Góra dotacja na remonty dróg w Kobierzynie oraz Starych i Nowych Żukowicach stanowi blisko 60 proc. całkowitych kosztów związanych z realizacją powyższych inwestycji. Realizacja zadań zaplanowana jest na przyszły rok.

Komentarze...