Z Meksyku i Tajlandii przyjadą na konkurs do Tarnowa
access_time 2016-11-03 08:00:00
7 listopada rozpocznie się dziewiąta edycja prestiżowego konkursu Jazz Contest, który towarzyszy Festiwalowi 9th Grupa Azoty Jazz Contest Tarnów 2016. Jak co roku zmagania konkursowe oceniać będzie ekskluzywne jury w składzie: Piotr Rodowicz, Zbigniew Jabubek, Ryszard Wojciul, Grzegorz Nagórski, Piotr Baron, Piotr Pociask, Joachim Mencel.

W konkursie biorą udział soliści i zespoły w dwóch grupach wiekowych do 21 lat oraz open. W tym roku do konkursu zgłosiło się ponad 60 uczestników z Europy, Azji i Ameryki Północnej m.in. Polski, Ukrainy, Tajlandii i Meksyku.

- Za sprawą konkursu i warsztatów prowadzonych rokrocznie przez gwiazdy tarnowskiego Festiwalu Grupa Azoty Jazz Contest (a byli to m.in. Kenny Garrett, Jack DeJohnette, Mike Stern, John Scofield, David Liebman, Billy Harper, Karen Edwards oraz czołówka polskiego jazzu) inspirujemy młodych artystów do poszukiwań autorskich i niepowtarzalnych kreacji muzycznych – mówi Piotr Pociask, dyrektor Festiwalu. - Jestem dumny, że swoje pierwsze jazzowe sukcesy odnosili podczas Festiwalu tak uznani teraz muzycy jak m.in: Piotr Schmidt, Bartosz Dworak, Kuba Dworak, Sławomir Pezda, Michał Kapczuk, Kajetan Borowski, Szymon Mika. Artyści ci wybili się dzięki warsztatom i konkursowi
w Tarnowie! Warto także podkreślić, że dzięki prowadzonej od kilku lat działalności promocyjnej laureaci tarnowskiego konkursu otrzymywali możliwość nagrania pierwszej profesjonalnej płyty i debiutu fonograficznego.

Konkurs 9th Grupa Azoty Jazz Contest Tarnów 2016 odbędzie się:

  • w kategorii zespołowej w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach, start: poniedziałek, 7.11.2016 r. o godz. 11:00
  • w kategorii solowej w Restauracji Bombay Music w Tarnowie, start: poniedziałek, 7.11.2016 r. o godz. 20:00

Partnerzy główni Festiwalu 9th Grupa Azoty Jazz Contest Tarnów 2016: Województwo Małopolskie, Miasto Tarnów i MPEC Tarnów.

Festiwal odbywa się w ramach projektu „Małopolska. Wszystko gra”.

Mecenasem Festiwalu jest Grupa Azoty.

Komentarze...