Ruszają zapisy do "przedszkola dla seniorów"
access_time 2016-11-03 10:45:00
Rozpoczęła się rekrutacja do projektu. „Dzienny Dom Opieki Medycznej w Wierzchosławicach - Twoja droga do Zdrowia”. Zapisywać można seniorów, głównie w wieku ponad 65 lat, którzy w ostatnim roku przeszli leczenie szpitalne i nie radzą sobie z samodzielnym życiem.

Celem działań, realizowanych przez Centrum Zdrowia Tuchów, jest poprawa stanu zdrowia i samodzielności życiowej 100 osób niesamodzielnych, które zostaną objęte wsparciem. Uczestnicy projektu, pod opieką specjalistów, będą brali udział w zajęciach, odbywających się w tygodniu od rana do godzin popołudniowych. Rezultatem będzie ich przygotowanie do samoopieki oraz do życia z własną niepełnosprawnością. W zespole specjalistów, którzy będą pracować w wierzchosławickim Dziennym Domu Opieki Medycznej, znaleźli się lekarz geriatra, lekarz rehabilitant, psycholog, farmaceuta, fizjoterapeuta, dietetyk, logopeda, terapeuta zajęciowy, opiekun medyczny i pielęgniarki. Placówka będzie działać na piętrze wierzchosławickiego Ośrodka Zdrowia, w pobliżu zjazdu z autostrady. W tym samym budynku funkcjonuje także Oddział Rehabilitacji Dziennej, cieszący się dużym uznaniem pacjentów. Świadczenia prozdrowotne w DDOM w Wierzchosławicach będą się odbywać od 1 grudnia 2016 r. na bazie 15 miejsc opieki nad osobami zależnymi. Z opieki mogą skorzystać osoby, których stan zdrowia nie pozwala na korzystanie jedynie z podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, a jednocześnie nie wymagają one hospitalizacji w oddziale szpitalnym. Dla ich kwalifikacji ocena poziomu samodzielności (skala Barthel) musi się mieścić w określonym przedziale, od 40 do 65 punktów. Zakończenie realizacji projektu „DDOM w Wierzchosławicach - Twoja droga do zdrowia” zaplanowano w maju 2018 r.

W sprawie rekrutacji można telefonować pod numer 882 139 607 lub pisać na adres ddom@czt.com.pl . Udział w programie jest bezpłatny, dla uczestników przewidziano także darmowe posiłki i zabiegi rehabilitacyjne.  

 Szczegółowy regulamin rekrutacji oraz regulamin DDOM, w tym formularze zgłoszeniowe opublikowane na stronie internetowej Centrum Zdrowia Tuchów www.czt.com.pl

Komentarze...