Ponad 24 tys. zł dla przyszłych przedsiębiorców
access_time 2016-11-03 11:55:00
Do udziału w bezpłatnych spotkaniach poświęconych pozyskaniu dotacji z funduszy europejskich na założenie firmy zachęcają pracownicy Wydziału Rozwoju Gospodarczego. Na uruchomienie działalności gospodarczej można uzyskać ponad 24 tys. zł. Pierwsze spotkanie informacyjne zaplanowano w najbliższy piątek, 4 listopada, o godz. 10 w Strefie Przedsiębiorców DESK.

Podczas dwugodzinnych konsultacji przedstawiciele Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego wytłumaczą, kto i na jakich warunkach może skorzystać z projektu „Dobry Czas na Biznes”. Pomogą także w wypełnianiu formularzy rekrutacyjnychW ramach projektu „Dobry Czas na Biznes” można uzyskać bezzwrotne wsparcie finansowe w wysokości do 24,5 tys. zł na założenie własnej działalności gospodarczej. Przez cały okres udziału w projekcie każdy uczestnik może także otrzymać roczne, bezpłatne, indywidualne wsparcie doradcze w zakresie księgowości, prawa i utrzymania firmy na rynku.

Projekt realizowany przez MARR przeznaczony jest dla mieszkańców subregionu tarnowskiego: powiatu brzeskiego, dąbrowskiego, tarnowskiego oraz miasta Tarnowa. To propozycja dla osób, które ukończyły 30 lat i dodatkowo należą do jednej z grup (osoby długotrwale bezrobotne, z niepełnosprawnością, o niskich kwalifikacjach, kobiety, powyżej 50 lat). Dodajmy, że przedsiębiorcy, którzy otrzymają wsparcie na założenie firmy, muszą prowadzić ją nieprzerwanie przez minimum 18 miesięcy od dnia jej zarejestrowania. Przez ten okres nie będzie można jej ani zawiesić ani wyrejestrować.

Zaplanowano dwa terminy spotkań – 4 i 17 listopada. Najbliższe rozpocznie się o godz. 10, kolejne o godz. 16. Nie wymagane są wcześniejsze zapisy, wystarczy przyjść do Strefy Przedsiębiorców DESK przy ul. Wałowej 16 w dniu wyznaczonego spotkania.

Komentarze...