Wywiad z Dyrektorem Operacyjnym CINEMA3D
access_time 2016-12-06 14:06:00
„16 grudnia o godzinie 9:00 Tarnów zyska nowoczesny, 5-salowy multipleks CINEMA3D w Galerii Tarnovia. To odpowiedź na potrzeby widzów z całego regionu którzy liczą, że zobaczą największe premiery filmowe w tym samym czasie co mieszkańcy największych polskich miast.” - wyjaśnia w rozmowie z Tarnow.net Bogusław Doroszko – Dyrektor Operacyjny sieci Cinema3D.

Otwarcie 16 grudnia, czy kino jest już gotowe? Jesteśmy ciekawi na jakim etapie są prace w kinie.

Trwają ostanie prace adaptacyjne. Przeprowadziliśmy rekrutację kadry menadżerskiej. Obecnie wdrażamy i szkolimy pracowników. Jesteśmy gotowi do otwarcia kina 16 grudnia, aby jeszcze przed świętami mieszkańcy Tarnowa mogli doświadczyć magii kina.

Czym spowodowany był wybór galerii Tarnovia na kolejne kino sieci?

Tarnów, to jedno z nielicznych już na mapie polski tak dużych miast, które nie miały prawdziwego multipleksu kinowego. Widzowie całego regionu zasługują na to, by oglądać największe hity kinowe, w dniu premiery w najlepszych godzinach jak to ma miejsce w dużych miastach. Kino CINEMA3D w Galerii Tarnovia to odpowiedź na potrzeby widzów z całego regionu, którzy zyskają dostęp do bogatego repertuaru oraz najnowszych premier, bez potrzeby wyjazdów na seans do Krakowa czy Rzeszowa.

Wspomniał Pan, że przeprowadzili Państwo rekrutacje kadry menadżerskiej kina, czy to oznacza, że rekrutacja jest już zakończona?

Zakończyła się rekrutacja związana kluczowymi stanowiskami managerskimi. Nasi menadżerowie przeszli wymagający kilkutygodniowy staż w innych obiektach CINEMA3D. Obecnie wdrażają się na obiekcie w Tarnowie pod okiem specjalistów z centrali firmy. Poszukujemy jeszcze pracowników do obsługi kina. Jest to szansa dla wszystkich młodych, zaangażowanych ludzi, którzy chcieliby rozpocząć swoją karierę zawodową pracując w ciekawym miejscu. Jest to również bardzo ciekawa propozycja pracy dla osób studiujących, dla których ważne są elastyczne godziny pracy. Warto też podkreślić, że tworzymy małe zespoły, młodych, dynamicznych ludzi, którzy mogą rozwijać się razem z firmą.

Kino to przyjazne miejsce pracy, a co ma do zaoferowania widzom?

Przede wszystkim najwyższy standard w regionie. Projektując nasze kina przyjęliśmy zasadę: "zero kompromisów w kwestii wyposażenia technicznego". W efekcie nasze komfortowe, klimatyzowane sale kinowe obsługiwane są przez cyfrowe projektory firmy BARCO - największego producenta cyfrowego sprzętu kinowego na świecie. Najnowocześniejsza technika kinowa zastosowana w CINEMA3D, oparta na cyfrowych projektorach kinowych, umożliwia projekcje w systemie 2D w rozdzielczości 4K oraz 3D. Projektory kinowe BARCO to najnowsza generacja tego typu sprzętu, spełniająca surowe wymogi największych producentów filmowych i hollywoodzkie standardy DCI. Modele projektorów są dobierane indywidualnie do wielkości sali kinowej, co gwarantuje zawsze najlepszą jakość obrazu. Nasze projektory są przystosowane do projekcji trójwymiarowych w systemie DepthQ. Technologia DepthQ pozwala wyświetlać filmy 3D w formacie HFR, czyli ze zwiększoną ilością klatek na sekundę.

Nowoczesne kino nie może się dziś obejść bez doskonałej jakości dźwięku, dlatego nowe kino CINEMA3D w Tarnowie jest wyposażone w najbardziej zaawansowany obecnie system dźwiękowy - Dolby ATMOS. Jest to rozwiązanie, w którym każdy głośnik może w tym samym czasie odtworzyć zupełnie inne dźwięki, dzięki czemu projekcja filmu oddziałuje na widza nie tylko obrazem, ale i pełną przestrzennością dźwięku. Głosiki znajdują zarówno z przodu i z tyłu oraz na suficie sali kinowej.

I najważniejsze, co będziemy mogli obejrzeć w najbliższym czasie w multipleksie?

W repertuarze kina w najbliższym czasie nie zabraknie najbardziej oczekiwanych premier kinowych. Już od pierwszego dnia będziemy grali najbardziej wyczekiwaną premierę tego roku film „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”, który będzie można obejrzeć z dźwiękiem Dolby ATMOS. Nie zabraknie również bajek i filmów familijnych. Jeszcze w grudniu zagramy „KRÓLOWĄ ŚNIEGU 3: OGIEŃ I LÓD”. Już w styczniu premiera polskiej komedii „PO PROSTU PRZYJAŹŃ”, a w lutym kontynuacja wielkiego kinowego hitu „CIEMNIEJSZA STRONA GREYA”.

Szczegółowy repertuar kina w okresie otwarcia znajduje się na stronie www.cinema3d.pl w zakładce Tarnów.

 

Komentarze...