Przed zimą w Azylu
access_time 2016-12-07 08:29:00
Tarnowski Azyl dla Psów i Kotów w pełni przygotowany jest do zimy. Podstawowa sprawa to docieplenie bud dla psów. Do każdej dołożono słomę, a wejścia zabezpieczono specjalnymi zasłonami. – Chodzi o to, by psy miały ciepło, a śnieg nie padał do środka – wyjaśnia Adrian Starzyk, kierownik Azylu.

Także kontenery dla szczeniaków i kotów są już stale ogrzewane.

Co ważne, to w ostatnich tygodniach wzrost liczby ludzi odwiedzających Azyl, którzy z jednej strony przychodzą tu, by adoptować psa lub kota, z drugiej, by wyprowadzić psy na spacer. – Taka aktywność dla zwierzaków, szczególnie o tej porze roku jest bardzo ważna, bo ruch reguluje odpowiednią temperaturę psów i dodaje im energii – mówi Adrian Starzyk.

Obecnie w Azylu jest 107 psów. Średnio co drugi dzień, jakiś pies trafia do adopcji. To dobry wskaźnik, bo jeszcze kilka tygodni temu liczba adopcji była na niskim poziomie – około jednego psa tygodniowo.

Pracownicy Azylu apelują do posiadaczy psów, którzy trzymają zwierzaki na zewnątrz, by zadbali o docieplenie bud oraz regularnie sprawdzali, czy woda w miskach nie zamarzła. – Pamiętajmy o tym, bo zima jest dla zwierząt zawsze trudnym okresem – mówi Starzyk.

Komentarze...