Remont na finiszu, koniec utrudnień
access_time 2016-12-08 07:41:00
Dobiega końca remont ul. Krakowskiej. Modernizacja, która poza podbudową i nową nawierzchnią, obejmowała również elementy infrastruktury podziemnej, kosztowała blisko trzy miliony złotych - informuje tarnowski magistrat.

Remont rozpoczął się na początku sierpnia i miał planowo zakończyć się w połowie listopada. W trakcie inwestycji wykonawca natrafił jednak na kolizję wymienianej rury wodociągowej z gazociągiem, co wydłużyło prace o prawie dziesięć dni. Do tego doszły jeszcze niekorzystne warunki atmosferyczne. Konieczne zatem było aneksowanie terminu zakończenia inwestycji.

Modernizacją objęto odcinek ul. Krakowskiej od Kochanowskiego do Sikorskiego. W ramach prac wykonano też odwodnienie, przebudowę sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i teletechnicznej oraz chodniki, ciąg pieszo - rowerowy, zatoki i perony autobusowe.

Na czas robót zamykano całościowo obydwa pasy ruchu w danym kierunku. Wyłączona została także sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach: ul. Krakowskiej i Dworcowej oraz Krakowskiej i Sikorskiego. Dodatkowo na ul. Sikorskiego wybudowano tymczasowe rondo. Pomysł ronda bardzo przypadł do gustu mieszkańcom, dlatego władze miasta zadecydowały, że rondo pozostanie także po remoncie.

Nowością w rejonie ulicy jest dwuetapowe przejście dla pieszych w okolicach Kościoła Misjonarzy. Piesi będą przekraczać najpierw pierwszą jezdnię, następnie będą się poruszać  pasem dzielącym w kierunku przeciwnym do nadjeżdżających pojazdów, by kolejno przedostać się na drugą stronę ulicy. Taki model przejścia zaproponowała tarnowska policja. – To rozwiązanie podobne do tego na ul. Słonecznej. Przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo pieszych. Wejście na wyspę dzielącą opóźnia wejście pieszego na jezdnię - wyjaśnia Jerzy Boryczko z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Dodajmy, że działająca przed remontem sygnalizacja świetlna w rejonie skrzyżowania została wyłączona, a sygnalizatory zakryte. Na właściwe miejsca powróciły też przystanki autobusowe.

Komentarze...