Maja Oleksy znów na podium
access_time 2016-12-09 07:17:00
Maja Oleksy (lat 9) reprezentująca barwy klubu MKS Tarnovia Tarnów wygrała już po raz szósty w tym roku zawody z cyklu Pucharu Dzieci i Młodzików we wspinaczce sportowej. Zawody odbyły się na warszawskiej Ścianie Wspinaczkowej Murall w dn. 3-4.12.2016 i była to już ostatnia odsłona zawodów pucharowych w tym roku.
Maja w konkurencji "na prowadzenie" wywalczyła srebro, natomiast "na czas" była bezkonkurencyjna. Tym samym uplasowała się na zasłużonym  1 miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w roku 2016. Warto dodać, ze w tym roku Maja startowała na prestiżowych,międzynarodowych zawodach wspinaczkowych we Włoszech, gdzie zajęła wysokie 2 Miejsce.

W Warszawie bardzo dobrze wystartowała również klubowa koleżanka Mai-Weronika Wróbel (kat. Młodziczki) także zdobyła srebro "na prowadzenie" i złoto na czas. Dało jej to 2 miejsce w klasyfikacji generalnej. W zawodach wystartowało ponad 200 zawodników z 40 klubów w Polsce.

Gratulujemy młodym sportowcom i życzymy dalszych sukcesów.