Kolejna dobra wiadomość dotycząca Parku Sanguszków
access_time 2016-12-13 08:00:00
W Parku Sanguszków będzie można pograć w piłkę. Boisko wielofunkcyjne, które powstało z inicjatywy mieszkańców (zadanie zostało zgłoszone i przegłosowane w czwartej edycji budżetu obywatelskiego) jest już gotowe. Jego modernizacja kosztowała niemal 160 tysięcy złotych - informuje tarnowski magistrat.

Obiekt zyskał nową nawierzchnię. Asfalt został zastąpiony poliuretanem. Boisko przystosowano do gry w piłkę siatkową, koszykówkę oraz w tenisa ziemnego.

Pomysł powstania boiska wielofunkcyjnego na wolnym powietrzu w Parku Sanguszków cieszył się największym zainteresowaniem mieszkańców ze wszystkich projektów osiedlowych zgłoszonych w czwartej edycji budżetu obywatelskiego. Zagłosowało na niego niemal tysiąc tarnowian.

Boisko wielofunkcyjne to pierwszy etap inwestycji. Dodatkowo w Parku Sanguszków ma powstać siłownia plenerowa i boisko trawiaste do piłki nożnej. Inwestycja uzależniona jest jednak od zabezpieczenia na ten cel odpowiednich środków finansowych. Jeżeli zadanie zostanie zapisane w przyszłorocznym budżecie miasta, doczeka się realizacji.

Komentarze...