Jak wybrać odpowiednią wannę
access_time 2016-12-28 11:40:00
Urządzanie łazienki to spora frajda dla osób, które uwielbiają zmiany w swoim wnętrzu. Wybór odpowiednich mebli, akcesoriów i sprzętu jest jednak również sporym wyzwaniem, ponieważ wiąże się z decyzjami, jakie podejmujemy na lata. Jednym z takich dylematów jest kupno idealnej wanny, dopasowanej do potrzeb każdego domownika. Jak wybrać idealną wannę?

Wanna w małej i dużej łazience

Zakup wanny powinniśmy rozpocząć od zastanowienia się nad tym, jakie możliwości daje nam przestrzeń w łazience. W małych łazienkach powinniśmy raczej umiejscowić wannę zabudowaną. Wygodne są także wanny narożne, będące nieco większymi, a przez to bardziej komfortowymi niż typowa wanna. Jeśli dysponujemy większą przestrzenią, dobrym rozwiązaniem będzie wanna wolnostojąca, która dodatkowo, bardzo ciekawie się prezentuje.

Dodatkowe funkcje wanny

Kupując wannę, możemy wybrać wersję z hydromasażem. Powinniśmy jednak przemyśleć jakie są nasze potrzeby. Do tego typu wanny często nie można bowiem wsypać wszystkich soli czy wlać płynów do kąpieli. Może to bowiem spowodować zapowietrzenie dysz, albo pompy wody i w efekcie uszkodzony zostanie cały mechanizm. Z drugiej strony, hydromasaż daje prawdziwy relaks po dniu pełnym stresu i wytężonej pracy. Dlatego zastanówmy się, w jaki sposób częściej użytkujemy wannę.

Wanna a wzrost

Osoba średniego wzrostu, czyli około 170 cm, powinna mieć wannę o długości przynajmniej 150 cm, a najlepiej - 160 cm. Bardzo istotna jest również głębokość wanny i jej szerokość - absolutnym minimum szerokości jest około 70 cm. Wanna musi być na tyle głęboka, żeby wygodnie się do niej wchodziło (warto rozważyć to w odniesieniu do dzieci i osób starszych). Istotne jest także, aby dało się w niej zanurzyć całe ciało.

Chodzi o design

Wanna to nie tylko element użytkowy, ale także przedmiot, który wpływa na ogólny wystrój pomieszczenia. Jeśli chcemy, by łazienka naprawdę przykuwała wzrok, wybierzmy ciekawą wannę. Jeśli chodzi o wnętrza, popularne są te wolnostojące, które odznaczają się mosiężnymi zdobieniami, na przykład lwimi łapami, czy fantazyjnie wykonaną baterią. Można też pójść w zupełny minimalizm i wybrać wannę bez żadnych detali, której ozdobą jest ciekawa forma. Prostota wykonania wpływa na stylowość i elegancję łazienki.

Gdzie szukać wanien? Najlepiej sprawdzić oferty renomowanych producentów, takich jak KOŁO. Na stronie internetowej znajdziemy wiele modeli, spośród których, na pewno wybierzemy jakiś pasujący do naszej łazienki. Sprawdzajcie opinie producentów, wybór asortymentu i przede wszystkim pytajcie konsultantów. Pamiętajcie, że to spora inwestycja i zakup powinien was w pełni satysfakcjonować.

Komentarze...