Mord w domu dla bezdomnych, czyli co w prasie piszczy
access_time 2017-01-19 10:12:00
Awantura na spotkaniu z Grzegorzem Schetyną. Mord w domu dla bezdomnych. Kto nie lubi miejskich radnych? - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.

W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Policjanci osłaniali zabójcę?

Leszek W., Grzegorz J. i Jerzy S. – to trzej policjanci aresztowani w związku ze sprawą morderstwa Iwony Cygan ze Szczucina. Pierwszym dwóm prokuratorzy zarzucają nadużycie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści materialnych i poplecznictwo, trzeciemu zaś niedopełnienie obowiązków.

  • Kto nie lubi miejskich radnych?

Kilkanaście osób zgłosiło akces do powstającego Społecznego Tarnowskiego Komitetu Referendalnego. Cel jest jeden – doprowadzić do referendum w sprawie rozwiązania Rady Miejskiej w Tarnowie. Zdaniem osób zaangażowanych w tworzenie komitetu, działania miejskich radnych występujących pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości są absurdalne i szkodliwe dla Tarnowa.

  • Co robić w ferie? 

Tegoroczne ferie zimowe rozpoczną się 30 stycznia, a zakończą 12 lutego. O to, by dzieci się nie nudziły, zadbał magistrat, przeznaczając na organizację zimowych ferii w mieście około stu tysięcy złotych.

W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Mord w domu dla bezdomnych

Andrzej K. nie mógł znieść sytuacji, że współlokator mu dokucza. W odwecie dźgnął go 8 razy nożem. Sąd Okręgowy w Tarnowie skazał go na 8 lat więzienia za zabójstwo. Wyrok jest już prawomocny.

  • Awantura na spotkaniu z Grzegorzem Schetyną 

Gdy lider Platformy Obywatelskiej zaczął przemawiać, grupa młodych ludzi, która przebywała na sali zaczęła wykrzykiwać hasła: „to, co chcecie w parlamencie, macie właśnie w tym momencie”, „raz dwa trzy, niemieckie psy” czy „byłeś w ZOMO, byłeś w ORMO, teraz jesteś za Platformą”. 

 

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

Komentarze...