Jak sprawdzić jakość powietrza?
access_time 2017-01-26 10:00:00
Smog straszy nas od dawna. Jak się przed nim ustrzec? Możemy sprawdzać jakość powietrza za pośrednictwem strony internetowej oraz aplikacji mobilnej na swoim telefonie.

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska (GIOŚ) za sumę 34 milionów złotych zakupił urządzenia pomiarowe, wyposażył laboratoria i pozyskał narzędzia informatyczne, aby od dziś każdy Polak mógł przez całą dobę śledzić jakość powietrza w swojej okolicy.

Smog jest cichym zabójcą. Każdego roku jest odpowiedzialny za przedwczesną śmierć nawet 40 tysięcy ludzi. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak kiepska jest jakość naszego powietrza i, że powinniśmy ograniczać nasze przebywanie poza domem.

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska (GIOŚ), który odpowiada za przekazywanie m.in. informacji o zanieczyszczeniu powietrza, przy wsparciu Norweskiej Agencji Środowiska, uruchomił odświeżony serwis o jakości powietrza w naszym kraju. Pod tym adresem możecie sprawdzić mapę zanieczyszczenia powietrza. 

Istnieje również możliwość sprawdzenia jakości powietrza za pośrednictwem aplikacji mobilnej "Jakość powietrza w Polsce". 

W aplikacji na urządzenia mobilne dostępne są dane z bieżących odczytów ze stacji monitorujących stan powietrza, autoryzowane przez GIOŚ. Dzięki temu każdy użytkownik będzie mógł uzyskać informacje na temat zanieczyszczenia powietrza w swojej okolicy. To wygodne i nowoczesne rozwiązanie zostało przygotowane z myślą o osobach, które nie mają eksperckiej wiedzy na temat ochrony powietrza.

Komentarze...