Para dealerów narkotykowych w rękach tarnowskich policjantów
access_time 2017-02-01 16:00:00
Tarnowscy policjanci udaremnili wprowadzenie na lokalny rynek środków odurzających w ilości ponad 2400 porcji marihuany o wartości czarnorynkowej ponad 50 tyś. złotych. Susz oraz krzewy konopi indyjskiej zostały zabezpieczone w Tarnowie u 30-latków w miejscu ich zamieszkania.

Realizując podstawowe zadania wynikające z Ustawy o Policji „kryminalni” z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy w swoim mieszkaniu na jednym z bokowisk w Tarnowie hodowali marihuanę. 30-letnia kobieta oraz 29-letni mężczyzna, mieszkańcy Tarnowa w swoim mieszkania w bloku stworzyli idealne warunku dla rozwoju tych roślin. W trzech specjalnych boksach rośliny były odpowiednio nawilżane, nawożone, naświetlane, wentylowane, ogrzewane oraz suszone. Podczas przeszukania mieszkania policjanci ujawnili i zabezpieczyli w sumie 330 gram suszu marihuany oraz 13 krzewów konopi indyjskiej. Z zabezpieczonych roślin można uzyskać 2500 porcji wartości ponad 50 tysięcy złotych.

Dwudziestodziewięcioletni mężczyzna jest znany tarnowskim policjantom między innymi z przynależności do grup pseudokibiców z terenu Tarnowa. Obojgu zatrzymanym przedstawiono zarzuty posiadania i uprawy konopi. Następnie doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, która zastosowała środki wolnościowe w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju. Para odpowie przed tarnowskim sądem za naruszenie Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Zgodnie z art. 63 tej Ustawy sąd może wymierzyć karę to 3 lata pozbawienia wolności.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A