VI Forum Formacyjne w Tarnowie już w ten weekend
access_time 2017-02-10 07:00:00
Będą to największe rekolekcje w diecezji tarnowskiej. W Tarnowie-Mościcach w sobotę i niedzielę odbędzie się VI Forum Formacyjne pod hasłem: „Moc uzdrowienia”. Do udziału będzie można zapisać się także w dniu rozpoczęcia Forum.

Ks. Artur Ważny, dyrektor Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie mówi, że co roku organizatorzy starają się podejmować temat, który jest bliski każdemu chrześcijaninowi. „Teraz temat będzie dotyczył modlitwy o uzdrowienie. Często modlimy się o zdrowie, ale jakoś bez głębokiego przekonania. Ważne jest, by iść krok dalej i nie tylko o tym mówić, ale podjąć krok wiary – pójść za Bożym słowem, realizować je i spróbować naprawdę modlić się o zdrowie dla swoich bliskich” – dodaje.

Jednym ze współczesnych świadków wiary w moc modlitwy uzdrowienia jest gość tegorocznego VI Forum Formacyjnego, Marcin Zieliński – lider katolickiej wspólnoty uwielbienia „Głos Pana” ze Skierniewic. Doświadczył szczególnej relacji z Jezusem w 2007 roku. Od tego czasu usilnie podąża Jego drogami. Jest zapraszany jako mówca na konferencje, rekolekcje, fora charyzmatyczne i modlitwy o uzdrowienie nie tylko w Polsce, ale również do innych krajów jak Litwa, Szkocja, Włochy czy USA.

Podobnymi doświadczeniami podzielą się także kolejni goście Forum: Wspólnota „Mocni w Duchu” z Łodzi wraz z o. Remigiuszem Recławem SJ, która już od pięciu lat corocznie gości w Tarnowie na tym wydarzeniu.

Podczas Forum, oprócz doświadczenia mocy modlitwy uzdrowienia, uczestnicy dowiedzą się także, w jaki sposób można skutecznie i owocnie służyć taką modlitwą w codzienności.

VI Forum Formacyjne „Moc uzdrowienia” odbędzie się w Tarnowie – Mościcach w hali Jaskółka. Zapisy jeszcze tylko do 3 lutego przyjmowane są poprzez stronę internetową www.forum.moscice.pl Jak co roku, zapisać będzie można się także w dniu rozpoczęcia Forum.

Organizatorami wydarzenia są: Wydział ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Józefa w Tarnowie, Wspólnota Domowego Kościoła Parafii NMP Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach, Mężczyźni św. Józefa w Tarnowie.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A