Nowe zabiegi w Zespole Przychodni Specjalistycznych
access_time 2017-02-03 12:30:00
Rozbudowa budynku Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie niesie ze sobą kolejne korzyści dla pacjentów. Już od 6 lutego będzie można korzystać z operacji artroskopowych stawu kolanowego.

Artroskopia będzie wykonywana na nowym bloku operacyjnym, na podstawie skierowania od lekarza. Terminy zabiegów należy ustalać w środy, w godz. 8-10.

- Dysponujemy nowoczesnym blokiem operacyjnym. Zamierzamy stopniowo poszerzać ofertę chirurgii jednego dnia o kolejne zabiegi ortopedyczne – mówi lekarz Jarosław Kolendo, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie.

Zabieg artroskopii polega na wprowadzeniu do kolana kamery przez centymetrowy dostęp operacyjny i obejrzenia wszystkich elementów stawu. Przez drugi centymetrowy dostęp wprowadza się narzędzia artroskopowe celem naprawy uszkodzeń wewnątrzstawowych.

Artroskopia ma wiele zalet. Przede wszystkim po zabiegu są mniejsze dolegliwości bólowe niż w przypadku tradycyjnych metod operacyjnych, jest mniej powikłań. Pacjent nie musi leżeć w szpitalu, po kilku godzinach zwykle może iść do domu. Zazwyczaj nie jest unieruchomiony i szybciej wraca do sprawności.

- Wskazania do artroskopii? Praktycznie większość operacji wykonywanych metodą artrotomii, czyli operacji na otwarto mogą być wykonywane z powodzenie artroskopowo. Ostateczną decyzje i wskazania do operacji ustala lekarz prowadzący. Dodam, że po artroskopii pozostają znacznie mniejsze blizny, praktycznie niewidoczne – zauważa lek. Jarosław Kolendo.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A