Zakaz odwiedzin w "Szczekliku", ograniczenia w "Łukaszu"
access_time 2017-02-06 07:11:00
Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza ograniczył odwiedziny na wszystkich swoich oddziałach. To konsekwencja wzrostu liczby zachorowań na grypę i choroby grypopodobne. W styczniu w Tarnowie i w powiecie tarnowskim zachorowało ponad 10 tysięcy osób.

To ponad 8 razy więcej, niż rok temu o tej porze - wyliczyli tarnowscy urzędnicy. Jak mówi Elżbieta Poproch, kierownik Oddziału Nadzoru Sanitarnego Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Tarnowie, tylko w ostatnim tygodniu stycznia zachorowało blisko 1,8 tysiąca mieszkańców Tarnowa. - 14 osób trafiło do szpitali z powikłaniami. Warto zadbać o zdrowie i unikać zarażenia - podkreśla Elżbieta Poproch.

Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza bezterminowo ograniczył odwiedziny na wszystkich swoich oddziałach. - Zdecydowaliśmy, że każdego pacjenta może odwiedzać tylko jedna osoba. Monitorujemy sytuację i w zależności od niej rozważymy być może całkowity zakaz odwiedzin – mówi Łukasza Sroga, kierownik Działu Organizacji i Nadzoru w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza.

W Specjalistycznym Szpitalu im. E. Szczeklika odwiedziny pacjentów na wszystkich oddziałach zostały całkowicie wstrzymane do odwołania.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A