Grupa Azoty na trzy lata z KS ZKS Unią Tarnów
access_time 2017-02-07 10:30:00
To doskonała wiadomość zarówno dla kibiców, jak i włodarzy piłkarskiego klubu KS ZKS Unia Tarnów - Grupa Azoty podpisała z klubem umowę gwarantującą mu w praktyce bezproblemowe funkcjonowanie przez najbliższe trzy lata. Umowę po stronie Grupy Azoty parafowali wiceprezes Witold Szczypiński i członek zarządu Artur Kopeć.

Grupa Azoty S.A. jak zawsze wspierać będzie tarnowską piłkę nożną. Na mocy umowy, która obowiązywać ma do końca 2019 roku, Grupa Azoty została Głównym Partnerem klubu. Wsparcie finansowe ze strony Grupy Azoty pozwolić ma na zabezpieczenie finansów klubu i jego prawidłowe działanie. - Jesteśmy przekonani, że wsparcie Grupy Azoty pozwoli klubowi stworzyć trzyletni plan naprawy stowarzyszenia oraz zaplanować jego rozwój. Wierzymy, że problemy, z jakimi klub borykał się do tej pory, uda się rozwiązać. Zastrzegliśmy to zresztą w umowie, uzależniając tak długi okres jej trwania od spełnienia konkretnych warunków sportowych – podkreśla Witold Szczypiński, wiceprezes Grupy Azoty.

Tarnowski klub posiada wiele drużyn młodzieżowych. Stąd też ważnymi zapisami umowy są te, które dotyczą szkolenia młodych piłkarzy. Znalazły się tam punkty związane z działaniami programu szkolenia dzieci i młodzieży w ramach Programu Grupa Azoty START. Nakłada to na klub nie tylko obowiązek położenia szczególnego nacisku na szkolenie młodych zawodników, ale pozwoli również poprawić poziom kształcenia. - Jesteśmy świadomi odpowiedzialności, jaka na nas spoczywa. W szczególności czujemy się odpowiedzialni za rozwój dzieci i młodzieży. Wspieramy szereg inicjatyw o charakterze sportowym, edukacyjnym i kulturalnym, które dedykowane są właśnie dzieciom i młodzieży. Skala tych inicjatyw jest zarówno lokalna jak i ogólnopolska. Dlatego nie mogło tego zabraknąć również w umowie z tarnowskim klubem – podkreśla członek zarządu Grupy Azoty Artur Kopeć.

Umowa pomiędzy Grupą Azoty a KS ZKS Unia Tarnów to szczegółowy i obszerny dokument, regulujący wszystkie kwestie wzajemnych relacji klubu i jego głównego partnera. Zarówno jedna, jak i druga strona wiążą z jej podpisaniem duże nadzieje. - Cieszymy się z podpisania umowy między klubem a Grupą Azoty. Tarnowska firma to potężny gigant chemiczny i wiarygodny partner. Współpraca z tak olbrzymim koncernem daje nam swobodę działania na wielu płaszczyznach. Nie ukrywamy jednak, że przed nami wiele mozolnej pracy, która ma na celu zbudowanie odpowiedniego poziomu piłkarskiej Unii – konkluduje Krzysztof Zieliński, prezes KS ZKS Unia Tarnów.

Piłkarze tarnowskiej Unii rozegrali w swojej historii czternaście sezonów w drugiej klasie rozgrywkowej. Dwukrotnie udało się zająć w niej piąte miejsce. Obecnie piłkarze Unii rywalizują w czwartej klasie rozgrywkowej tj. III lidze.

Warto dodać, że to kolejna trzyletnia umowa, jaką Grupa Azoty wspiera funkcjonowanie i rozwój tarnowskiego sportu. W grudniu 2016 roku parafowano bowiem dwie trzyletnie umowy - ze Stowarzyszeniem Piłki Ręcznej Tarnów oraz Unią Tarnów ŻSSA. Natomiast w ciągu najbliższych kilku tygodni Grupa Azoty zamierza podpisać kolejne umowy dotyczące akcji promocyjno-reklamowych, które wspierać będą finansowo nie tylko inicjatywy o charakterze sportowym, ale również kulturalnym. Grupa Azoty S.A., która w obecnym roku obchodzi 90-lecie powstania tarnowskich zakładów, doskonale rozumie konieczność wspierania podmiotów szkolących młodzież, profesjonalnych klubów oraz przedsięwzięć kulturalnych i naukowych.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A