Wernisaż tarnowskich artystów na Słowacji
access_time 2017-02-08 10:30:00
3 lutego w Galerii na Tehelnej w miejscowości Zwoleń na Słowacji, odbył się wernisaż poplenerowej wystawy malarstwa pt. „Mimesis – Szukając tchnienia”. Autorami wystawy są Tarnowscy artyści: Tomasz Głowacz, Mateusz Kijak, Rafał Nijak, Juliusz Słomka i Grzegorz Stokłosa.

Na wystawie zaprezentowano liczne obrazy olejne oraz akwarelowe, które powstały w lipcu ubiegłego roku podczas pleneru w Wenecji. Ekspozycja ta została zaprezentowana po raz pierwszy 8 grudnia 2016r., podczas wernisażu, który odbył się w Tarnowskiej Galerii Sztuki Hortar. Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności. W miejscowości Zwoleń obrazy Tarnowskich artystów oglądać będzie można do 2 marca, a następnie zostaną one zaprezentowana w Bańskiej Bystrzycy (również Słowacja) po czym wrócą do kraju, gdzie planowane są już kolejne wystawy. Kuratorem obecnej wystawy jest Pani Sylwia Sworova Pawełkowicz.

Warto wspomnieć, że w 2011 roku, trzej Tarnowscy artyści: Tomasz Głowacz, Rafał Nijak, Juliusz Słomka, wyjechali do Włoch by przez 9 dni malować piękną Wenecję. Podczas pleneru, artyści stworzyli liczne obrazy, które zaprezentowali w Tarnowie na wystawie poplenerowej w Maju 2012 roku. Po 5 latach, twórcy postanowili wrócić do Wenecji by po raz kolejny podjąć twórcze rozważania na temat tego wspaniałego, pełnego inspiracji miejsca. W lipcu 2016 roku grupa wyruszyła ponownie do Włoch, lecz tym razem w poszerzonym składzie. Prócz Tomasza Głowacza, Rafała Nijaka i Juliusza Słomki w plenerze udział wzięli Mateusz Kijak oraz Grzegorz Stokłosa. Wszystkie te nazwiska to postacie, znane w środowisku twórczym Tarnowa. Są to absolwenci Tarnowskiego „plastyka”, a także ASP w Krakowie i Warszawie.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A