Gmina znów funduje stypendia dla zdolnych
access_time 2017-02-14 07:00:00
Pierwsze w 2017 roku stypendia Wójta Gminy Tarnów dla najzdolniejszych młodych osób w gminie Tarnów przyznane. Wręczenie odbyło się w minionym tygodniu, w Urzędzie Gminy .Tarnów - informują urzędnicy

Stypendia otrzymali: tancerka Dominika Brożek, pływaczka Weronika Kolbusz, członkini chóru Katarzyna Strzesak, pianista Juliusz Łukasik oraz piłkarz Wojciech Sutkowski.

Dominika Brożek, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Woli Rzędzińskiej, otrzymała stypendium za osiągnięcia w dziedzinie tańca. Dominika jest tancerką formacji „Blask” prowadzonej przez Studio Tańca „Honorata” w Tarnowie. W 2016 roku wraz z zespołem zdobyła tytuł wicemistrza Polski na XIX Mistrzostwach Polski Cheerleaders w Gdyni oraz złoty medal w kategorii duety cheer dance.

Weronika Kolbusz ze Zbylitowskiej Góry, osiąga sukcesy sportowe w pływaniu. Jest zawodnikiem sekcji pływackiej Klubu Start Tarnów przy Tarnowskim Zrzeszeniu Sportowym Osób Niepełnosprawnych. Jej największym sukcesem jest zdobycie I miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w pływaniu niepełnosprawnych w klasie S3, które odbyły się w maju ubiegłego roku w Tychach.

Katarzyna Strzesak, mieszkanka Zbylitowskiej Góry i studentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, otrzymała stypendium za liczne osiągnięcia w dziedzinie muzyki oraz działalnością na płaszczyźnie naukowej. Katarzyna jest członkinią Chóru EDUCATUS, wraz z którym zdobyła liczne nagrody w tym dwa złote na Gdańskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym. Oprócz muzycznej pasji Katarzyna jest członkinią Studenckiego Koła Naukowego Wspierania Osób z Autyzmem.

Juliusz Łukasik z Koszyc Wielkich jest uczniem III klasy Zespołu Szkół Muzycznych. Osiąga sukcesy w grze na fortepianie. Jako największe osiągnięcia Juliusza warto wymienić I miejsce zdobyte w trakcie VI Międzynarodowego Konkursu Forum Pianistycznego w Sanoku, II miejsce w trakcie Międzynarodowego Przeglądu w Lubaczowie czy wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Nałęczowie.

Wojciech Sutkowski to utalentowany piłkarz. Mieszka w Radlnej i jest uczniem Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie. Przygodę z piłką nożną rozpoczął w wieku ośmiu lat w KS Radlna. Obecnie wraz z drużyną trampkarzy Unii Tarnów uczestniczy w rozgrywkach ligowych, zajmując czołowe miejsca. Wojciech reprezentując barwy Unii Tarnów zdobył w 2015 roku wicemistrzostwo Polski w futsalu.

Program wspierania młodych pasjonatów z terenu gminy Tarnów funkcjonuje już dziesięć lat. W tym czasie stypendia otrzymało kilkadziesiąt utalentowanych osób, którzy osiągają w swoich dziedzinach sukcesy. W tym wyjątkowym gronie znaleźli się zdolni sportowcy, uprawiający  m.in. szermierkę, boks, judo czy skok w dal a także pasjonaci w innych dziedzinach, jak np. utalentowani muzycy, pasjonaci historii czy zdolni fryzjerzy.

Niektórzy ze stypendystów mają już na koncie międzynarodowe sukcesy.

Fot. Archiwum UG

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A