One Billion Rising Tarnów – Na całym świecie. Solidarnie. Przeciw przemocy
access_time 2017-02-09 08:00:00
14 lutego na tarnowskim rynku w godz. 17:00 – 18:00 odbędzie się akcja One Billion Rising/Nazywam się Miliard, która od kilku lat na całym świecie w pokojowy sposób uświadamia i naświetla problem przemocy. Do pełnego ekspresji tańca, zaproszeni są wszyscy, którzy chcą okazać swoją niezgodę na przemoc i solidarność z kobietami i dziewczętami na całym świecie, które wciąż jej doświadczają. One Billion Rising to globalny pokojowy protest i zaproszenie do jednoczącego tańca.

Poprzez opowieść zawartą w układzie tanecznym, kampania uświadamia kobietom, że są ważne, mają prawo decydowania o sobie i nikt ani nic, nie ma prawa odbierać im ich godności. Kampania ma za zadanie uświadamiać społeczeństwo, że problem przemocy wobec kobiet wciąż istnieje. One Billion Rising zwraca uwagę na trywializowanie skali i znaczenia przemocy seksualnej, na powszechną akceptację uprzedmiotawiania kobiet, pielęgnowanie stereotypów związanych z płcią. W tym roku OBR w Polsce podejmuje temat gwałtu na randce. Wiele dziewcząt i kobiet nie zdaje sobie sprawy, że mają prawo nie zgadzać się na trwanie w niekomfortowej sytuacji czy opresyjne traktowanie. Nie muszą się czuć zobowiązane.

W Tarnowie zatańczymy po raz czwarty. Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do akcji: kobiety, dziewczyny, szanujących i kochających je mężczyzn i chłopców. Nikt nie powinien być obojętnym wobec przemocy. Biorąc udział w akcji okazujemy solidarność i wsparcie dla wszystkich kobiet na świecie, które jej doświadczają.

Kontakt do organizatorek One Billion Rising Tarnów:
Dorota Omylska-Bielat
kom. 791 663 669
email: dorota.bielat@gmail.com

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A