Ekodoradca pomoże rozwiązać sprawę "kopciucha"
access_time 2017-02-10 06:58:00
Kolejne spotkanie, podczas którego mieszkańcy będą mogli się dowiedzieć, jak palić węglem oszczędnie i czysto, odbędzie się 15 lutego, tym razem – na Osiedlu Krzyż. Podczas spotkania ekodoradca z Urzędu Miasta Tarnowa odpowie na pytania, dotyczące dofinansowania do wymiany pieców, pomoże też chętnym w wypełnieniu związanej z tą procedurą ankiety.

Otwarte dla wszystkich chętnych, bezpłatne spotkanie, zorganizowane przez Radę Osiedla nr 11 “Krzyż”, rozpocznie się o godzinie 18.00, w Szkole Podstawowej nr 14 przy ulicy Krzyskiej 116. Mowa będzie również o metodzie “pal bez dymu, pal od góry”, która pozwala zaoszczędzić nawet jedną trzecią spalanego węgla, a także o co najmniej połowę zmniejszyć ilość zanieczyszczeń, emitowanych w powietrze.

Metodę takiego ogrzewania domów, wyposażonych w piece węglowe, zaprezentuje kominiarz. Ekodoradca wyjaśni też, jakie konsekwencje niesie dla mieszkańców uchwała antysmogowa, przyjęta przez Sejmik Województwa Małopolskiego w styczniu, która ma wyeliminować z użycia niespełniające żadnych ekologicznych norm stare piece węglowe i zakazać palenia tak zwanym “brudnym węglem”, czyli jego najbardziej zanieczyszczonymi rodzajami – mułem i flotem.

Przypominamy również, że z porad ekodoradcy można korzystać codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30 – 15.30, w budynku Urzędu Miasta Tarnowa przy ulicy Nowej 4, w pokoju 308. Można też dzwonić pod numer 14 6882 665 lub wysłać e-mail na adres: a.ponikiewska@umt.tarnow.pl.

Ekodoradca udziela szczegółowych informacji, związanych z projektami, mającymi na celu poprawę jakości powietrza i ograniczenie niskiej emisji. Jego działalność w ramach projektu LIFE, który jest realizowany w ponad 50 małopolskich gminach i ma na celu ochronę powietrza.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A