OC w ciąż drożeje. Jak można zaoszczędzić w Tarnowie?
access_time 2017-02-22 08:21:00
Wzrastające ceny OC nie są zapewne dla Ciebie żadnym zaskoczeniem. Ponieważ ceny szybują cały czas od kilkunastu miesięcy, jako kierowca na pewno odczułeś to na własnej skórze, a raczej w portfelu. Czy temu szaleństwu da się jakoś zapobiec? Sprawdź kilka sprawdzonych sposobów na obniżenie kosztów OC, z których mogą skorzystać również tarnowscy kierowcy.

Porównanie cen i wybór najtańszej polisy

Nie od dziś wiadomo, że przy wyborze liczy się przede wszystkim, jeśli nie wyłącznie cena. Im niższa, tym atrakcyjniejsza dana polisa. Kwestią metody pozostaje natomiast do, jak ocenić, czy wybrana oferta jest najtańszą z możliwych. Jednym z najszybszych i z całą pewnością najwygodniejszych sposobów na porównanie cen polis ubezpieczeniowych jest porównywarka OC i AC najtaniejuagenta.pl. Wystarczy wpisać uzupełnić poszczególne rubryki, a po chwili wyświetli się ranking ofert.

Wybór samochodu

Zasady są nieubłagane – wraz ze wzrostem pojemności i mocy silnika rośnie również cena OC. W gruncie rzeczy te dwa aspekty mają bardzo duże znaczenie dla wysokości składki ubezpieczeniowej, dlatego jeśli zależy Ci na tym, żeby była jak najniższa, celuj w auta z silnikiem o pojemności nie większej niż 1,4 l i o mocy nieprzekraczającej 100 KM.

Dopisanie do ubezpieczenia

To rozwiązanie polecane kierowcom młodym i bez doświadczenia ubezpieczeniowego, którym nie przysługują żadne zniżki lub wręcz posiadają duże zwyżki. W ich sytuacji dopisanie do polisy doświadczonego kierowcy skutkuje nawet dwukrotnym obniżeniem stawki. Gra jest warta świeczki, tylko należy pamiętać, że w razie szkody zniżki naliczane są obu kierowcom.

Wykupienie miejsca w strzeżonym garażu

Miejsce parkowania jest jednym z elementów kształtujących cenę ubezpieczenia OC. Pozostawiając samochód na noc na niestrzeżonej ulicy w Tarnowie, zapłacisz za ubezpieczenie więcej, niż gdybyś schował je w garażu lub postawił na dozorowanym parkingu. Wydaje się to logiczne – w końcu garaż jest znacznie bezpieczniejszy niż niestrzeżony parking.

Wyposażenie auta w dodatkowe zabezpieczenia

Kolejny przykład, który pokazuje, jak ważną rolę w kontekście ceny OC odgrywa kwestia bezpieczeństwa pojazdu. Otóż im więcej systemów, alarmów i rozwiązań chroniących przed złodziejami, tym niższej składki na ubezpieczenie można się spodziewać. Wynika to jakże prostej kalkulacji, że im lepiej zabezpieczone auto, tym mniejsze prawdopodobieństwo wypłacenia szkody z tytułu ewentualnej kradzieży.

Zapłata OC w jednej racie

Możliwość uregulowania płatności w kilku ratach jest przywilejem, a za przywileje się płaci. Rozpatrując korzyść rozłożenia kosztów OC w czasie, zawsze pamiętaj o kosztach, jakie się z tym wiążą i przeanalizuj, czy to się opłaca.

Bezpieczna jazda

Niezależnie od towarzystwa, czy to PZU, AXA, Proama, czy Warta, o wysokości składki zawsze decydują posiadane zniżki. One z kolei zależą od liczby bezszkodowych lat, jakie kierowca ma na swoim końcu. Wraz z bezszkodowym stażem maleje cena OC, o czym często zapominamy, nie przestrzegając przepisów drogowych.

 

Komentarze...