Alarm bombowy w sądzie
access_time 2017-02-22 11:52:00
Informacja o podłożonym ładunku dotarła do sądu listownie. Cały budynek został ewakuowany i przeszukany przez policyjnych pirotechników.

Do zdarzenia doszło o godzinie 10:30. Ewakuowano pracowników i petentów obecnych na terenie sądu okręgowego i rejonowego. Zamknięta została ulica Dąbrowskiego na odcinku od sądu do ul. Urwanej. Przewidywany czas zakończenia prac był szacowany na godzinę 12, jednak w dalszym ciągu policja jest na miejscu zdarzenia. 

Jak przed kilkoma minutami potwierdził nam rzecznik prasowy Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie Paweł Klimek alarm był fałszywy.

- Alarm bombowy został ogłoszony i w dalszym ciągu ludzie nie są wpuszczani do budynku Sądu Rejonowego w Tarnowie. Ciężko mi odpowiedzieć na pytanie, jak długo potrwają jeszcze prace, ponieważ myśleliśmy, że uda się to do godziny 12. Policyjni pirotechnicy zakończyli już swoją pracę i nie stwierdzili, aby jakikolwiek ładunek został podłożony. Nie mamy jeszcze, jednak decyzji o możliwości wpuszczenia ludzi do środka. 

Informacja o ładunku dotarła do sądu listownie. Żartownisiowi grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Komentarze...