Klub krwiodawców z Zakrzowa najlepszy w Polsce
access_time 2017-03-04 07:30:00
Klub Honorowych Dawców Krwi PCK działający przy jednostce OSP Zakrzów w gminie Wojnicz zajął pierwsze miejsce w Polsce w krajowym programie „Ognisty Ratownik – Gorąca krew”. Pod tą nazwą kryje się cykl krwiodawczych akcji organizowanych przez strażackie kluby honorowych dawców krwi.

Zakrzowski klub organizuje te akcje już od lat i dzięki zaangażowaniu swoich członków zawsze plasował się bardzo wysoko w rankingach. W tym roku strażacy z gminy Wojnicz okazali się najlepsi w całym kraju i zebrali najwięcej ratującej życie krwi. Oprócz sukcesu w klasyfikacji „drużynowej” dodatkowym, godnym największego uznania, jest sukces w rankingu indywidualnym: Druh Bogdan Kurek z OSP Łukanowice zajął drugie miejsce w kraju w kategorii „Najaktywniejszy Strażak Indywidualny”, w rankingu wojewódzkim był pierwszy. Druh Kurek jest bardzo aktywny nie tylko w swojej miejscowości, działa także na terenie całego powiatu tarnowskiego jako członek zakrzowskiego klubu.

Wyróżnieni druhowie wraz z Burmistrzem Wojnicza Tadeuszem Bąkiem, 24 lutego odwiedzili stolicę, by reprezentować gminę na uroczystym podsumowaniu akcji w siedzibie Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża.

„Wyrazy szacunku i podziękowania kieruję do każdego, kto przyczynił się lub pomógł w organizowaniu zbiórek krwi na rzecz chorych i potrzebujących. Potwierdzam, że takich osób w powiecie tarnowskim nie brakuje, a znam ich osobiście i nie sposób ich teraz z imienia wymieniać. Będzie ku temu sposobność i czas przy okazji uroczystości 10–lecia naszego klubu już za rok.” – powiedział Marek Bachara, Prezes Klubu HDK PCK, przy OSP Zakrzów.

„Jest mi niezmiernie miło, że władze samorządowe i administracja Gminy Wojnicz, Powiatu Tarnowskiego razem z Zarządem Gminnym, Powiatowym i Wojewódzkim ZOSP RP wspierają każdą naszą inicjatyw, pomysły i plany. My je wdrażamy, jak widać z dobrymi efektami. Za co serdecznie teraz tutaj dziękuje. Wszystkim zaprzyjaźnionym strażakom, mieszkańcom, przedstawicielom mediów społecznościowych i przychylnym nam instytucjom chcę wyrazić naszą wdzięczność za wsparcie – ten sukces to również Wasza zasługa” – podkreślił Wiesław Solak członek Klubu HDK PCK przy OSP Zakrzów.

„To co robią nasi zakrzowscy druhowie jest nie do przecenienia. Jesteśmy bardzo dumni z ich działalności i na z pewnością zawsze będziemy, jako samorząd, ich wspierać. W swoich wypowiedziach, w czasie spotkań krwiodawczych, to oni zawsze dziękują wszystkim, ale prawdziwe podziękowania należą się właśnie im. To dzięki nim ta krew jest oddawana. Nie mamy danych ilu ludzi udało się uratować dzięki krwi zebranej przez nasz HDK, ale z pewnością niemało. Dziękuję im jeszcze raz i gratuluję wspaniałego sukcesu.” – mówił Tadeusz Bąk Burmistrz Wojnicza.

Wyniki ogólnopolskie:

Najaktywniejsza jednostka OSP : 

  • 1.miejsce: OSP Zakrzów - okręg małopolski; 
  • 2.miejsce: Zarząd Oddziału Miejskiego OSP w Bydgoszczy – okręg kujawsko-pomorski; 
  • 3.miejsce: OSP Przewóz – okręg lubuski.

Wyniki ogólnopolskie Najaktywniejszy Strażak Indywidualny:

  • 1. Miejsce: Pan Paweł Malinowski – Komenda Powiatowa PSP w Koluszkach – okręg Łódzki; 
  • 2. Miejsce: Pan Bogdan Kurek – Członek Klubu HDK PCK przy OSP Zakrzów – okręg małopolski; 
  • 3. Miejsce: Pan Ryszard Sikora - Komenda Powiatowa PSP w Goleniowie – okręg zachodniopomorski.   
Komentarze...