Wolontariuszki z Indonezji i Chin poprowadziły warsztaty językowe w Radgoszczy
access_time 2017-03-06 08:00:00
Dita z Indonezji oraz Sunny z Chin przez kilkanaście dni prowadziły warsztaty w języku angielskim w radgoskim Zespole Szkół Publicznych. Wolontariuszki przybyły do szkoły za sprawą AIESEC, czyli organizacji, której głównym założeniem jest zwiększanie zrozumienia kulturowego i współpracy międzynarodowej poprzez program wymiany praktyk.

Uczniowie z Radgoszczy mieli okazję zaznajomić się z elementami kultury krajów pochodzenia wolontariuszek oraz rozwijać swoje umiejętności komunikacyjne. Dita i Sunny poznawały polskie zwyczaje i obyczaje w czasie spotkań z młodzieżą oraz odwiedzając pobliskie miejscowości.

Wolontariuszki zwiedziły m.in. ekspozycję w Ośrodku Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Zagrodę Felicji Curyłowej w Zalipiu.

- W drugim tygodniu pobytu w Radgoszczy nasi goście spotykali się z uczniami w klasach podczas prowadzonych tam lekcji, które cieszyły się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży. Dita i Sunny w ciekawy sposób zaprezentowały tradycyjne przekąski i stroje oraz nauczyły nas kilku podstawowych słów w języku chińskim i indonezyjskim. Nasi uczniowie z chęcią podejmowali z nimi rozmowy oraz bardzo często robili sobie wspólne zdjęcia - relacjonuje Joanna Gwóźdź, nauczycielka z ZSP w Radgoszczy.

Na zakończenie projektu wszyscy wzięli udział w dyskotece szkolnej, podczas której nastąpiło uroczyste pożegnanie wolontariuszek.

Komentarze...