Kobieta na diecie – wygraj bezpłatne zajęcia z trenerem żywieniowym (konkurs)
access_time 2017-03-13 08:00:00
Badacze donoszą że każda kobieta bierze się za utratę wagi 2 razy do roku, a z obliczeń wynika że prze 17 lat swojego życia jesteśmy na diecie. Co trzecia z nas ma słomiany zapał czyli brak silnej woli. Wymówki to: słabość do jedzenia, za drogo. Najdłużej na diecie wytrzymujemy ponad 1 rok.

Statystyczna Polka przechodzi na dietę gdy:

  • ubrania zaczynają robić się ciasne,
  • czujemy się źle w swojej skórze,
  • gdy zbliżają się wakacje czy ważne wydarzenia (np. sylwester, ślub).
  • ze względów zdrowotnych.

Niestety, blisko 60 proc. z nas twierdzi, że waży więcej niż by sobie tego życzyła. Poza tym w opinii praktycznie wszystkich przebadanych kobiet najczęstszą przyczyną nadwagi są słodycze. Inne wskazywane przez nas przyczyny to: nieregularne posiłki, jedzenie niezdrowych przekąsek czy zajadanie stresu

Badania dowodzą, że Polki chętnie wybierają diety eliminujące i restrykcyjne, np. jednoskładnikowe. Wybierając takie diety organizm ma niedobory, stajemy się głodne, niezadowolone, złe, nie kontynuujemy po zakończonej diecie nowych nawyków przez co doprowadzamy do efektu jo-jo. Co trzecia kobieta deklaruje, że nie wpadła na pomysł aby udać się do specjalisty, który pomoże jej w zmianie. Korzystamy z przypadkowych jadłospisów od znajomych, znalezionych w Internecie lub czasopismach.

Tylko 37 proc. Polek przyznaje, że najlepszą metodą odchudzania jest zmiana nawyków żywieniowych na zdrowe połączona z aktywnością fizyczną.

Nie najlepiej u nas z ruchem. Wolimy być na diecie niż ćwiczyć, ponieważ wymaga to mniejszego wysiłku. Z aktywności często rezygnujemy także przez zmęczenie, brak czasu, niską motywację czy po prostu lenistwo..Co prawda, 66 proc. Polek wie, że regularne ćwiczenia są bardzo ważne. Ale również tyle samo Pań zamiast na siłownię czy basen woli iść… do kina albo kawiarni. Na zajęcia fitness regularnie chodzi tylko co piąta z nas. I jedynie 18 proc. kobiet kontynuuje treningi po zakończeniu kuracji odchudzającej.

A specjaliści biją na alarm: nieustanne odchudzanie się i tycie szkodzi zdrowiu bardziej niż rygorystyczna dieta!

O tym, jaka powinna być dieta czyli właściwy sposób żywienia dowiedzą się wszystkie kobiety w Perfect Body Studio Modelowania Sylwetki i Urody na prowadzonym przez Paulinę Tendera – trenera żywieniowego Kursie Zdrowych Nawyków Żywieniowych, Trening polega na stopniowym wprowadzaniu nowych nawyków i kontynuowaniu ich przez całe życie. Kurs podstawowy trwa trzy miesiące. Same wykonywanie zadań to jeden z elementów składających się na zdrowe odżywianie się. Najważniejszymi z nich jest zrozumienie dlaczego to zadanie jest ważne i czemu przez całe życie ma być kontynuowane. Ja decyduje i ja wybieram, uporządkowanie szerokiej wiedzy i zaproszenie diety do swojego życia jest jedynym sposobem na utrzymanie przez wiele lat osiągniętej wagi.

Nie bójmy się powiedzieć, że to właśnie my jesteśmy odpowiedzialni za to jak wyglądamy. Należy wziąć życie we własne ręce, pożegnać się z wymówkami, zrzucaniem winy na geny. W 80 % nasze zdrowie zależy od prowadzonego stylu życia, na który składają się: dieta, aktywność fizyczna, środowisko społeczne, radzenie sobie ze stresem, odpoczynek, relaks, hartowanie.

Redakcja tarnow.net.pl wraz Perfect Body Studio Modelowania Sylwetki i Urody przygotowała konkurs w którym można będzie wygrać 5 zaproszeń na bezpłatny trening żywieniowy w dniu 23.03.2017 roku o godzinie 15.00. Osoby, które wygrają proszone są o kontakt w celu rezerwacji miejsca pod numerem telefonu 530-997-991.

Konkurs wystartuje już w najbliższy weekend. Śledźcie nas uważnie. 

 

Komentarze...