Tarnowski jazzman nominowany do Fryderyka!
access_time 2017-03-16 10:56:00
Tarnowianin Kajetan Borowski otrzymał nominację w kategorii „Fonograficzny debiut roku” za wydaną w ramach miejskiego stypendium płytę Kajetan Borowski Trio. Album nosi tytuł „Totem”.

Wydanie płyty nie byłaby możliwe, gdyby nie stypendium przyznawane co roku osobom zajmującym się twórczością artystyczną. – W Tarnowie młodzi ludzie mogą liczyć na pomoc miasta w dążeniu do samorealizacji. Stypendium, które otrzymałem pomogło mi spełnić jedno z moich największych marzeń, jakim było wydanie własnej płyty – zaznacza Kajetan Borowski, podkreślając, że pieniądze, które otrzymał w znacznej części pokryły koszt realizacji muzycznego projektu. Na ten cel, czyli właśnie wydanie autorskiej płyty laureat otrzymał pięć tysięcy złotych. – Cieszę się, że stypendia pozwalają osiągać zamierzone cele. Właśnie taki jest ich zamysł. Gratuluję nominacji i życzę kolejnych sukcesów – podkreśla Roman Ciepiela prezydent Tarnowa.

Młody artysta swoją debiutancką płytę współtworzył z kontrabasistą Jakubem Dworakiem i perkusistą Grzegorzem Masłowskim. Wszyscy trzej muzycy ukończyli Akademię Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

Komentarze...