Kto zbuduje nową siedzibę dla straży miejskiej?
access_time 2017-03-21 06:47:00
Dziewięć firm złożyło oferty w przetargu na modernizację siedziby tarnowskiej Straży Miejskiej przy ulicy Nadbrzeżnej 7. Budynek, z którego strażnicy wyprowadzili się w grudniu, ma zostać częściowo rozebrany, przebudowany i unowocześniony, tak, aby spełniać wszelkie wymagane standardy.

Koszt prac szacowany był na około 3,5 miliona złotych. Najtańsza złożona w przetargu oferta opiewa na około 3,1 miliona najdroższa – na około 3,9 miliona złotych. Oferty złożyły firmy z Tarnowa, Bobrownik Wielkich, Wojnicza i Niedomic. Przetarg zostanie rozstrzygnięty w najbliższych tygodniach.

Prace budowlane mogą ruszyć prawdopodobnie w kwietniu i potrwają do końca czerwca 2018roku. Przebudowa siedziby tarnowskiej Straży Miejskiej obejmie między innymi wyburzenie ścian, sufitów, dachu w części naziemnej, remont piwnic i klatki schodowej, dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych, wymianę okien i drzwi, montaż klimatyzacji, paneli fotowoltaicznych oraz oświetlenia LED.

Nowa siedziba Straży Miejskiej pomieści również rozbudowywane właśnie centrum monitoringu i centrum zarządzania kryzysowego. Do czasu zakończenia modernizacji budynku i powrotu na ulicę Nadbrzeżną 7, strażnicy pracują w tymczasowej siedzibie - przy ulicy Brodzińskiego 14. Numery telefonów, pod którymi mieszkańcy mogą kontaktować się ze Strażą Miejską, pozostały bez zmian.

Komentarze...