Profesor Andrzej Maciejczak będzie gościem Ewy Drzyzgi w nowym talk-show
access_time 2017-03-20 07:25:00
W sobotę wystartował nowy, medyczny talk – show Ewy Drzyzgi w Telewizji TVN. Pod koniec marca stacja wyemituje odcinek, w którym Szpital Świętego Łukasza oraz profesor Andrzej Maciejczak zagrają główne role.

Osobowości lekarskie, historie pacjentów, najnowsze technologie oraz najlepsze placówki – taki zakres tematyczny oferuje nowy program Ewy Drzyzgi, która pożegnała się już ze swoim flagowym projektem – "Rozmowy w Toku".

W jednym z pierwszych odcinków Pierwszego Sezonu „36,6°C” wystąpi profesor Andrzej Maciejczak wraz ze swoim zespołem lekarskim i pielęgniarskim Oddziału Neurochirurgii Szpitala Świętego Łukasza.

Producenci nie ukrywali, że osoba profesora niemal od razu przyszła na myśl, wraz z nowym projektem. Wielokrotnie słyszeli bowiem o pacjentach, którym odmówiono operacji w innych ośrodkach nie dając szans powodzenia, a których potem stawiał na nogi właśnie profesor Andrzej Maciejczak. Szczególnie utkwił w pamięci producentów przypadek Pana Marka, skoczka spadochronowego, który jako jedyny przeżył katastrofę lotniczą pod Topolowem.

Operowałem setki złamań, ale to jest szczególny przypadek – mówił wtedy profesor Andrzej Maciejczak.

Mimo trudności, wielogodzinna operacja powiodła się, a pacjent po kilku dniach mógł chodzić.

W programie wystąpią także inni pacjenci Profesora.

- To dla nas bardzo duże wyróżnienie – mówi Anna Czech, dyrektor Szpitala Św. Łukasza – Praca Lekarza to ogromna odpowiedzialność, zwłaszcza w takim obszarze, którym zajmuje się Andrzej Maciejczak. Cieszę się, że TVN pokaże cały zespół, który na co dzień towarzyszy Profesorowi. To przecież praca zespołowa, a nasz zespół neurochirurgów jest niesamowicie zdolny. Jestem bardzo dumna z nich wszystkich.

Odcinek, w którym pojawi się tarnowski szpital powstawał przez dwa dni. Ekipa telewizyjna towarzyszyła profesorowi Andrzejowi Maciejczakowi i zespołowi praktycznie bez przerwy, także w czasie skomplikowanych operacji.

Komentarze...