Dzień Otwartych Drzwi w Szkole Podstawowej nr 9
access_time 2017-03-19 07:45:00
15 marca Szkoła Podstawowa nr 9 im. Orląt Lwowskich w ramach „Dnia otwartych drzwi” zaprosiła przedszkolaki i ich rodziców do zapoznania się z bogatą ofertą placówki.

Przed południem w godzinach od 9,00 do 12,00 przejęte i zafascynowane dzieci wędrowały po szkole pod przewodnictwem wróżki Alicji i księcia Patryka.

Wzięły udział w warsztatach muzycznych „Zabawy z rytmem”, w ramach których mogły tworzyć własne instrumenty muzyczne. W świetlicy szkolnej zabawą, tańcem i śpiewem  powitały wiosnę. Komponując „Baśniowe kwiaty”, włączyły się aktywnie w zajęcia plastyczne.  W salce teatralnej przedszkolaki obejrzały inscenizację baśni pt. „Śpiąca królewna”, a następnie podziwiały rewię innych, znanych i mniej znanych, postaci baśniowych. Ze światem bajek i zagadek miały też okazję zmierzyć się w bibliotece szkolnej. Naturalne pragnienie doświadczania, sprawdzania, eksperymentowania dzieci mogły nasycić w ramach warsztatów „Mali naukowcy”.

W sali gimnastycznej podziwiały swoich starszych kolegów w pokazie gimnastycznym oraz tańcu towarzyskim.

Ogromne wrażenie na przedszkolakach zrobiły zajęcia edukacyjne „Świat zmysłów” z udziałem psa terapeutycznego.

Dzieci posmakowały też nauki języka angielskiego i niemieckiego, ale na wesoło, w grach i zabawach.

W godzinach popołudniowych do dyspozycji rodziców i ich pociech były dodatkowo zabawy logopedyczne, matematyczne, interaktywne z języka angielskiego, laboratorium naukowe i kącik przyrodniczy. Można było wziąć udział w warsztatach tanecznych oraz plastycznych – origami.

Rodzice uzyskali także szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji  na rok szkolny 2017/2018.

Ogromne zaangażowanie dyrekcji, nauczycieli i uczniów nagrodzone zostało obecnością licznych grup dzieci nawet z odległych placówek przedszkolnych oraz duże zainteresowanie rodziców zajęciami popołudniowymi.

Komentarze...