Kolejny świetny występ tarnowskich kartingowców we Włoszech
access_time 2017-03-22 12:45:00
W ubiegły weekend ponownie na starcie zawodów stanęli młodzi kierowcy kartingowi - zawodnicy klubu TTSK K-TEAM Tarnów. Na torze w Lonato odbyła się III runda Rok Cup Italia 2017, gdzie wystartowali Marcel Kuc, Kajetan Gawron, Gabriel Łukasiewicz w kategorii Mini oraz Kacper Szczurek w kategorii Senior. Natomiast na torze w Adrii odbyła się inauguracyjna runda Rotax CEE, gdzie wystartowali Natalia Gładysz i Maciej Gładysz w kategorii Micro Max.

Ponownie z bardzo dobrej strony zaprezentowali się wszyscy nasi zawodnicy. Najlepiej wypadł Kacper Szczurek, który całe zawody ukończył tuż za podium zajmując 4 miejsce. Startujący w tym sezonie w kategorii Senior Kacper Szczurek już po bardzo udanych kwalifikacjach zajmował 1 pozycję. Świetne tempo, a przede wszystkim szybka i pewna jazda pozwoliła mu w wyścigu przedfinałowym przyjechać również na 1 pozycji. W finale niestety nie utrzymał swojej pozycji i po bardzo ostrej walce ukończył na 4 miejscu, co w klasyfikacji generalnej sezonu 2017 pozwoliło mu utrzymać 1 miejsce.

Natomiast Marcel Kuc, który prezentował niezłe tempo. W kwalifikacjach zajął 3 pozycję. W swoim biegu przedfinałowym przyjechał na 5 miejscu. Natomiast w finale zajął 9 pozycję.

Z kolei Kajetan Gawron prezentował dobre tempo. W kwalifikacjach zajął 33 pozycję. W swoim biegu przedfinałowym przyjechał na 15 pozycji, co ostatecznie pozwoliło mu awansować do ścisłego finału, w którym po pięknej walce na torze przyjechał na 19 miejscu.

Natomiast Gabriel Łukasiewicz również prezentował bardzo dobre tempo. W kwalifikacjach zajął 15 pozycję. W swoim biegu przedfinałowym przyjechał na 14 pozycji, co również pozwoliło mu awansować do ścisłego finału, w którym po ostrej walce na torze nie ukończył wyścigu. Ostatecznie zawody kończy na 34 miejscu.

Z kolei Maciej Gładysz i Natalia Gładysz z powodzeniem rywalizowali na torze w Adrii. W kwalifikacjach zajęli kolejno Maciej 6 pozycję i Natalia 15 pozycję. W biegu przedfinałowym przyjechali Maciej na 5 pozycji, a Natalia na 15 pozycji. W biegu finałowym, w którym stoczyli piękną walkę na torze przyjechali Maciej na 9 pozycji, a Natalia na 16 pozycji. Natomiast w super-finale Maciej Gładysz przyjeżdża na 5 pozycji, a Natalia Gładysz na 16 pozycji.

Zawodnicy bardzo dziękują rodzicom za wsparcie oraz wszystkim kibicom za doping. Dziękujemy serdecznie dotychczasowym Partnerom, Teamom i Sponsorom, którzy wspierają nas nie tylko finansowo i umożliwiają udział zawodników w zawodach na arenie międzynarodowej.

Kolejne zawody z udziałem zawodników tarnowskiego klubu już 15-16 kwietnia na torze w Adrii.

Natomiast Polski sezon 2017 rusza już 8-9 kwietnia na torze w Toruniu - I runda Rotaxa.

Kibicujemy naszym reprezentantom oraz trzymamy mocno kciuki za sukcesy i udane występy!