Rajd Wiosny o Puchar Gminy Wierzchosławice
access_time 2017-04-07 07:21:00
Automobilklub Południowy wraz z Kowal Management zapraszają na „Rajd Wiosny o Puchar Gminy Wierzchosławice”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 9 kwietnia, w Wierzchosławicach koło Tarnowa. Impreza stanowi pierwszą rundę tegorocznego Samochodowego Pucharu Małopolski, który składa się w tym roku z czterech rund: Rajdu Wiosny, Rajdu Lata, Rajdu Jesieni, oraz Barbórki Małopolskiej.

Organizatorzy przygotowali dla Zawodników próbę sportową długości jednego kilometra, która będzie przejeżdżana trzykrotnie, a pomiar czasu na niej będzie prowadzony elektronicznie. Impreza jest pod egidą PZM, oparta na regulaminie KJS. Do klasyfikacji całego sezonu będą się liczyły trzy najlepsze wyniki uzyskane przez Zawodników – jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, gdyż w razie niepowodzenia na jednej imprezie Zawodnik nie traci szansy na walkę o dobre miejsce w klasyfikacji sezonu – a więc walka „na maxa” zapowiada się od pierwszej imprezy do ostatniej. Drugą atrakcją tej serii jest Puchar Pań – pod warunkiem zgłoszenia się do danej imprezy minimum trzech Pań w roli kierowcy.

Partnerami imprezy są: Gmina Wierzchosławice, Centrum Kultury Wsi Polskiej im. Wincentego Witosa, OSP Wierzchosławice, tor kartingowy Racing Kart, Patrol Group – producent profesjonalnych skrzynek narzędziowych oraz pojemników magazynowych, sklep Koszule24h.pl. Stały patronat medialny całej serii prowadzą: telewizja Motowizja, oraz portale SieScigam.pl, TopRally.pl.

Komentarze...