Rodzice prezydenta Andrzeja Dudy na jubileuszu 50-lecia małżeństwa w Radgoszczy
access_time 2017-03-27 09:13:00
Profesorowie Janina Milewska-Duda i Jan Duda, rodzice prezydenta Andrzeja Dudy uświetnili swoją obecnością obchody jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego. Uroczystość odbyła się w radgoskim kompleksie żłobkowo-przedszkolnym. Medale od Prezydenta RP oraz upominki od Urzędu Gminy Radgoszcz trafiły do rekordowej liczby małżeństw, bo aż 28 par z terenu gminy Radgoszcz.

- Z przyjemnością skorzystaliśmy z zaproszenia na uroczystość. Też jesteśmy już prawie jubilatami, mamy 47 lat małżeństwa. Chcemy się cieszyć razem z państwem tym wielkim sukcesem, którym jest życie w dobrej rodzinie. Serdeczne gratulacje – powiedział prof. Jan Duda.

- Dziś rano, wraz z mężem gorąco modliliśmy się za państwa i nasze spotkanie. Szczęść Boże – dodała prof. Janina Milewska-Duda.

Jubilaci otrzymali również życzenia od wójta gminy, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego oraz zaproszonych gości, wśród których byli m.in. wicestarosta dąbrowski Marek Kopia, sekretarz gminy Radgoszcz Wiesław Żurawski czy Barbara Rzeźnikiewicz.

- To wielkie wydarzenie, historyczna i niezapomniana chwila dla naszej gminy. Dziękuję rodzicom prezydenta Andrzeja Dudy za przybycie i uświetnienie uroczystości – zaznaczył Marek Lupa, wójt gminy Radgoszcz. Profesorowie Janina Milewska-Duda i Jan Duda skorzystali z zaproszenia złożonego przez ks. Bogdana Węgrzyna oraz samorządu Gminy Radgoszcz.

- W swojej posłudze dostrzegam, że małżeństwa coraz częściej przeżywają kryzysy. Młodzi przychodzą miesiąc po ślubie i mówią – pogubiliśmy się. Państwo jesteście ze sobą już od 50 lat i nie jesteście zagubieni. Jesteście wyrazem miłości, uczciwości małżeńskiej. Tylko śmierć może was rozdzielić – powiedział ks. prof. nadzw. dr hab. Bogdan Węgrzyn, sędzia Sądu Diecezjalnego w Tarnowie. Rodzice kapłana pochodzącego z Luszowic również świętowali złote gody. 

- Jesteśmy szczęśliwi i wzruszeni. Nasza recepta na długoletni związek? Przede wszystkim zaufanie, miłość i zrozumienie – podkreślali Danuta i Władysław Frącowie. 

Uroczystość była również okazją do złożenia życzeń urodzinowych księdzu prałatowi Stanisławowi Gawędzie, który we wtorek skończy 96 lat. – Dziękuję, że wójt pamięta o seniorach, osobach chorych. Wspiera nas, organizuje spotkania. Żeby wytrwać tyle lat w małżeństwie trzeba opanować sztukę kompromisu – zauważyła Zofia Węgrzyn.
 

Jubilaci:
Bronisława  i  Julian Bednarz
Julia  i  Józef  Burzec
Maria  i  Zygmunt  Kaczocha
Maria  i  Jan  Kędzior
Krystyna  i   Jan Minorczyk
Janina  i  Zygmunt  Pikul
Emilia  i  Jan  Pikul
Felicja  i  Tadeusz  Ptak
Emilia  i  Edward  Szymańscy
Adela  i  Jan  Wolak
Józefa  i  Eugeniusz  Żurawscy
Julia  i  Józef   Banaś
Danuta   i  Augustyn  Chudy
Maria  i   Zygmunt Chłopek
Zofia  i  Jan Gmyr
Danuta  i  Władysław  Frąc
Zofia  i Stanisław  Jopek
Helena  i  Franciszek   Kacała
Janina  i  Edward  Kmieć
Maria  i  Czesław  Kania
Teresa  i  Władysław  Kawa
Maria  i  Roman  Mol
Wanda   i   Kazimierz  Minorczyk
Krystyna  i  Józef  Świętek
Apolonia  i  Józef  Taźbirek
Zofia  i  Hieronim Szkotak
Stefania  i  Stefan  Wąż
Zofia  i  Teodor  Węgrzyn

Komentarze...