Prezydent pisze do władz spółki żużlowej
access_time 2017-03-30 07:16:00
Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, poprosił władze Żużlowej Sportowej Spółki Akcyjnej o zajęcie stanowiska w kwestii rozwiązania umowy dzierżawy Stadionu Miejskiego i wyłączenia go z rozgrywek żużlowych. - To niezbędne, abyśmy mogli rozpocząć przebudowę stadionu – podkreśla prezydent.

W liście do prezesa Unii Tarnów, Łukasza Sadego, prezydent Roman Ciepiela zaznacza, że przebudowa Stadionu Miejskiego ma szczególne znaczenie dla sportu. Miasto stara się o zgłoszenie jej do programu, prowadzonego przez Ministra Sportu i Turystyki, obejmującego kluczowe sportowe inwestycje - informuje magistrat.

Trwa finalizowanie zgłoszenia, które zawiera dokumentację projektową, opracowaną również po konsultacjach z Żużlową Sportową Spółką Akcyjną. Po przebudowie Stadion Miejski będzie służył rozgrywkom żużlowym i piłkarskim, pomieści 10 tysięcy kibiców, zyska zadaszone trybuny, oświetlenie, salę konferencyjną i pomieszczenia biurowe.

Środki na realizację inwestycji ujęte zostały w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Miasta Tarnowa, w wysokości ponad 40 milionów złotych. Dlatego niezależnie od ewentualnej przyszłej decyzji Ministerstwa Sportu i Turystyki miasto jest gotowe do ogłoszenia zamówienia publicznego na realizację przebudowy stadionu.

Prezydent Roman Ciepiela podkreśla, że obecnie obowiązująca umowa dzierżawy, włącznie z jej terminem obowiązywania, a także zobowiązania Spółki wobec sponsorów są honorowane. - Jednak musimy mieć jasno określone ramy czasowe i zasady przejęcia obiektu w celu rozpoczęcia inwestycji – podkreśla prezydent.

Komentarze...