Młodzi katolicy szkolili się w Tarnowie
access_time 2017-03-30 07:26:00
Animatorzy dekanalni uczestniczyli w spotkaniu formacyjno-szkoleniowym w Tarnowie. Wspólna troska i chęć posługi na rzecz młodych zgromadziła prawie 100 osób z całej diecezji. Pod okiem trenera młodzi ludzie wraz ze swoimi duszpasterzami odkrywali w sobie potencjał lidera i ćwiczyli kompetencje w prowadzeniu duszpasterstwa młodzieży w swoim dekanacie.

Warsztaty poprowadziła Marta Łazarczyk – wykładowca tarnowskiej PWSZ i trener kompetencji miękkich. W temat V Synodu Diecezji Tarnowskiej - pierwszych ankiet i zadań, które stoją przed młodymi – wprowadził ich Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży, ks. Paweł Górski.

- Światowe Dni Młodzieży minęły, ale cel, do którego wciąż dążymy, pozostał. Zależy nam na ilościowym i jakościowym rozwoju duszpasterstwa młodzieży w naszej diecezji. Jeśli wciąż będziemy się o to troszczyć, to włączenie się w prace zespołów synodalnych w naszych parafiach będzie już naturalną częścią naszej posługi. Będziemy mogli głośno mówić o naszych potrzebach, jako ludzi młodych, zaangażowanych w życie Kościoła lokalnego – dodaje Anna Szczepanek, koordynator animatorów diecezji tarnowskiej.

Komentarze...