Rigoletto Giuseppe Verdiego na żywo z Gran Teatre del Liceu w Barcelonie
access_time 2017-03-31 06:00:00
W ramach cyklu Klasyka Opery CINEMA3D zaprasza na niezwykłe wydarzenie operowe. Już 6 kwietnia, transmisja spektaklu „Rigoletto” na żywo z Teatre del Liceu w Barcelonie. Opera w 3 aktach, śpiewana po włosku.

W ramach cyklu Klasyka Opery w CINEMA3D można obcować z największymi dziełami operowymi wszechczasów. Już w czwartek, 6 kwietnia, CINEMA3D zaprasza na „Rigoletto” Giuseppe Verdiego.

Opis:

Opera „Rigoletto” miała triumfalną premierę w La Fenice w Wenecji dnia 11 marca 1851 r. Wielu uważa, że było to pierwsze operowe arcydzieło Verdiego w jego późnej karierze. Ta tragiczna historia obraca się wokół rozwiązłego Księcia Mantui, jego garbatego błazna Rigoletto i pięknej córki Rigoletto – Gildy. Oryginalny tytuł opery La maledizione (Klątwa) odnosi się do klątwy rzuconej na Księcia i Rigoletta przez dworzanina, którego córkę uwiódł Książę zachęcony przez Rigoletta. Klątwa ziściła się, gdy Gilda zakochała się w Księciu i poświęciła swoje życie, aby uratować Księcia przed mordercą zatrudnionym przez jej ojca.

Opera w trzech aktach, śpiewana po włosku. Transmisja na żywo z Gran Teatre del Liceu w Barcelonie.

Bilety dostępne w kasie kina i na www.cinema3d.pl.

W ramach cyklu Klasyka Opery, CINEMA3D zaprasza na kolejną transmisję na żywo jednej z najbardziej lubianych oper Pucciniego na wspaniałej scenie starożytnego greckiego teatru w Taorminie.

5 lipca 2017 r. La Bohème - Giacomo Puccini z Teatro Antico Taormina.

Konkurs

Mamy dla Was 1 podwójne zaproszenie na ten wyjątkowy koncert. 

Aby je zdobyć:

  1. Na adres konkurs@tarnow.net.pl prześlijcie swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu. W temacie wiadomości wpiszcie „Rigoletto”.
  2. Pod postem konkursowym na Facebook'u zostawcie komentarz „GOTOWE” i oznaczcie osobę, którą zabierzecie ze sobą na koncert.
  3. Udostępnijcie post konkursowy. 

Na nadsyłanie zgłoszeń macie czas do niedzieli do godziny 15:00. 

Ze zwycięzcami skontaktujemy się drogą mailową!

Powodzenia! 

 

Komentarze...