Zielono Mi – Festiwal Ogrodów i Ekologii w CH MAX
access_time 2017-03-29 10:59:00
Gra terenowa dla dzieci i dorosłych z gwarantowanymi nagrodami, MEGA zjeżdżalnia, rozdawanie sadzonek, nasion za "ekośmieci", sianie kwietnej łąki, prezentacje firm ogrodniczych, degustacje zdrowego jedzenia - to tylko niektóre atrakcje przygotowane na sobotę 1 kwietnia przez Centrum Handlowe MAX w Tarnowie.

Przez ten jeden dzień będzie to "zielone centrum miasta" i każdy, kto tutaj przyjdzie poczuje wiosenne klimaty. Na festiwalu pojawią się stoiska firm ogrodniczych oraz propagujących zdrowy styl życia. Nie zabraknie zabaw, konkursów dla dzieci, darmowej zjeżdżalni.

Dużą atrakcją będzie gra terenowa dla rodzin z prezentami przygotowanymi przez wystawców, w tym nagrodami gwarantowanymi dla pierwszych 100 par.

Swoje stoisko będzie miał m.in. Tarnowski Azyl dla Zwierząt, który będzie zachęcał do adopcji psów, a Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych rozda chętnym worki z kompostem Fertilo. Osoby, które zdecydują się na adopcję będą mogły otrzymać specjalną wyprawkę od salonu zoologicznego ARAB.

Ważnym elementem sobotniego spotkania będzie ekologia. Tarnowianie, którzy przyniosą np. zużyte baterie, zepsuty sprzęt RTV, butelki plastikowe otrzymają w podziękowaniu od firmy Your Partner sadzonki lub paczki nasion do stworzenia małych kwietnych łąk w całym mieście przy blokach, domach.  

Podczas imprezy rozpocznie się "tarnowska kwiatowa rewolucja" – przy pomocy mieszkańców, przy Centrum założona zostanie pierwsza w mieście Kwietna Łąka, która pochłania zanieczyszczenia i pomaga w przywróceniu bioróżnorodności.

- Mamy nadzieję, że za naszym przykładem pójdą inni mieszkańcy, firmy i wkrótce kolejne takie kolorowe łąki zakwitną w Tarnowie. Zapraszamy do wspólnej zabawy całe rodziny - dodaje Bogdan Jasiewicz, marketing manager CH MAX.

Impreza "Zielono mi - Festiwal Ogrodów i Ekologii" rozpocznie się w sobotę 1 kwietnia o 10:00 na parkingu przy CH MAX i potrwa do ok. 17:00.

Komentarze...