Narysuj komiks i zgarniaj nagrody!
access_time 2017-04-04 06:55:00
Do udziału w konkursie ekologicznym „Posegregowani” zachęca Wydział Ochrony Środowiska tarnowskiego urzędu miasta. Tym razem zadaniem uczniów będzie wykonanie komiksu. W nagrodę szkoły otrzymają atrakcyjny sprzęt, m.in. elektroniczny, muzyczny i edukacyjny. Prace można zgłaszać do 28 kwietnia.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jak tłumaczą pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska, uczestnicy będą mieli okazję poznać w ten sposób zasady recyklingu, a przede wszystkim zrozumieć znaczenie segregacji odpadów.

Komiksy należy dostarczyć do siedziby urzędu miasta, ul. Nowa 4, pok. 325, do 28 kwietnia. W razie pytań można kontaktować się z organizatorami: tel. 146882872, e-mail: e.iwaniec@umt.tarnow.pl. Do 25 maja komisja konkursowa dokona oceny zgłoszonych prac, przyznając nagrody i wyróżnienia za najciekawsze komiksy. Przewidziano też upominki dla każdej placówki, która zgłosi pracę konkursową.

Dodajmy, że konkurs organizowany jest w ramach programu kształtowania świadomości ekologicznej w zakresie gospodarki odpadami, jakości powietrza oraz bioróżnorodności „Środowisko w naszych rękach - motywy i formy ochrony środowiska ziemi tarnowskiej”, dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie

Komentarze...