Dwie firmy chcą wyremontować amfiteatr
access_time 2017-04-12 06:40:00
Dwie firmy – SAMSON z Niedomic i IMBUD z Tarnowa - złożyły oferty w przetargu na modernizację Amfiteatru przy ulicy Kopernika. Propozycje cen to blisko 2,4 miliona złotych oraz ponad 2,8 miliona. W budżecie na ten cel zapisanych jest nieco ponad 2,2 miliona - informuje magistrat.

- Będziemy wnioskować do Rady Miejskiej o przyznanie kwoty, brakującej do najniższej oferty – mówi Rafał Nakielny, dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miasta Tarnowa.

Teraz oferty zostaną sprawdzone pod kątem formalnym. Przypomnijmy - inwestycja przeprowadzona będzie metodą „zaprojektuj i wybuduj”, która pozwala znacząco skrócić czas jej realizacji. Roboty obejmą: budowę widowni amfiteatru, kawiarni, pawilonu sanitarnego, budynku magazynu. W projekcie przewidziano, że chodniki, tarasy i wjazdy dla aut dostawczych mają zostać wykonane z utwardzonej nawierzchni.

Planowane są nasadzenia drzew, które w przyszłości zapewnią zacienienie widowni. Mieszkańcy zgłaszali, że na terenie obiektu powinny znaleźć się też trawniki, na których będzie można rozstawić leżaki lub rozłożyć koce, dlatego zrezygnowano z wersji, która zakładała nawiązanie do pierwotnego wyglądu amfiteatru.

Koncepcja ta przewidywała utworzenie większej liczby miejsc na widowni. Obecny kształt amfiteatru ma być przestrzenią bardziej otwartą, nie tylko przygotowaną pod organizację imprez i widowisk, lecz również pełnić funkcję rekreacyjną, miejscem, które przyciągnie mieszkańców w każdym wieku.

Widownia będzie miała układ nawiązujący do kiści winogronowej i będzie liczyć 275 miejsc. Taras pod sceną ma pełnić dwie funkcje: parkietu tanecznego, a także tymczasowej widowni dla przedstawień kameralnych. W tym miejscu będzie można rozstawić 116 krzeseł.

Wykonawca wybuduje nowe ogrodzenie, fragment od ulicy Kopernika ma zostać przebudowany. Modernizacja obejmuje wykonanie instalacji elementów infrastruktury multimedialnej i informatycznej, wykonanie instalacji oświetlenia terenu i technicznego oświetlenia sceny. Teren będzie monitorowany siecią kamer połączoną z monitoringiem miejskim.

Amfiteatr ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, dlatego remont obejmuje również likwidację barier architektonicznych. Mowa nie tylko o rozwiązaniach komunikacyjnych, ale także o budowie toalet, z których będą mogli korzystać niepełnosprawni. Po nowych alejkach łatwiej będzie poruszać się też rodzicom z wózkami dziecięcymi.

Obiekt będzie działał głównie sezonowo, jednak dopuszcza się, że może być użytkowany przez cały rok. Dzięki modernizacji na terenie amfiteatru będzie możliwość zorganizowania pokazów filmowych, wieczorków tanecznych i wystaw z zapleczem multimedialnym. Pracownicy obsługi sceny, poza budynkiem amfiteatru, będą mieli do dyspozycji dodatkowy magazynek na składowanie krzesełek i stelaży wystawowych.

Remont amfiteatru wraz z zagospodarowaniem terenu ma potrwać do połowy kwietnia 2018 r. Koszt inwestycji będzie znany po wyłonieniu w przetargu wykonawcy robót.

Komentarze...