Ubezpiecz mieszkanie zanim wyjedziesz na majówkę
access_time 2017-04-12 08:57:00
Czas wyjazdów z okazji majówki, jak również tych wakacyjnych zbliża się do nas nieubłaganie. Nie da się ukryć, że zdecydowana większość z nas czeka z utęsknieniem na moment, gdy będzie mogła spakować walizki, zamknąć za sobą drzwi na klucz i udać się w kierunku trwających kilka dni przyjemności.

Mimo zbliżającego się relaksu, który może przysłonić wszystko inne, warto twardo stąpać po ziemi i mieć pod kontrolą wszystkie ważne kwestie, jak np. tą związaną z zapewnieniem odpowiedniej ochrony dla naszego mieszkania. Bo chyba chcesz mieć do czego wracać?

Zamontuj system antywłamaniowy

Mieszkasz na z pozoru spokojnej dzielnicy, w której jak do tej pory nie występowały żadne kradzieże ani włamania? To, że w przeszłości one się nie zdarzały wcale nie znaczy, że nie będziesz pierwszym, któremu się one przytrafią. A chyba nie chcesz tego sprawdzać na własnej skórze?

Zanim zaczniesz pakować swoją wakacyjną walizkę zatroszcz się o odpowiednie zabezpieczenie dla lokum, w którym mieszkasz. Mowa tu o montażu drzwi i rolet antywłamaniowych, jak również podstawowych zabezpieczeń takich jak kamery czy alarmy, celem odstraszenia potencjalnego złodzieja.

Wydaje Ci się, że za tego typu zabezpieczenia zapłacisz krocie? Bierz pod uwagę, że dobrej jakości urządzenia z założenia będą służyć Ci przez długie lata, a po drugie koszta usunięcia szkód i pokrycia strat wyrządzonych przez włamywacza mogą być dużo wyższe, niż cały rachunek za system antywłamaniowy.

Ubezpieczenie również się przyda

Nie zawsze kradzież z włamaniem to najgorsze co może nam się przytrafić. Pod naszą nieobecność może zdarzyć się praktycznie wszystko. Równie dobrze zmienne warunki pogodowe mogą sprawić nam psikusa i w domu może wybuchnąć pożar lub może zostać zalane przez nieustannie padające deszcze. Silny wiatr także jest bardzo groźny dla wolno stojących budynków mieszkalnych, gdyż może on np. zerwać dach z domu.

Przed skutkami wyżej wymienionych zdarzeń ochroni Cię dobre ubezpieczenie dedykowane ochronie obiektów mieszkalnych (np. https://www.masterquote.co.uk/home-insurance). W czasie, gdy Ty będziesz na wakacjach w Twoim mieszkaniu zostaną wyrządzone trwałe i kosztowne w usunięciu szkody? Towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci Ci odpowiednio wysoką rekompensatę finansową, która z całą pewnością wystarczy na usunięcie zniszczeń wyrządzonych przez złodzieja lub niezbyt sprzyjającą pogodę.

Komentarze...