Lech Majewski w PWSZ
access_time 2017-04-20 06:26:00
Rektor PWSZ w Tarnowie, dr hab. inż. Jadwiga Laska, Dyrektor Instytutu Sztuki PWSZ w Tarnowie, dr Bartłomiej Bałut oraz dyrektor Tarnowskiego Centrum Kultury​ Tomasz Kapturkiewicz, zapraszają na spotkanie autorskie z Lechem Majewskim, które odbędzie się już jutro, 21 kwietnia, w auli bud.C (sala 017), PWSZ w Tarnowie, ul. Mickiewicza 8, początek o godz. 11:00. Wydarzenie odbędzie się w ramach 31. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Lech Majewski - grafik, plakacista. Urodził się w 1947 roku w Olsztynie. Uczęszczał do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Dyplom uzyskał w 1972 roku w pracowni Henryka Tomaszewskiego, którego uważa za swojego mistrza. Obecnie pracuje na macierzystej uczelni w stopniu profesora zwyczajnego. Prowadzi dyplomową Pracownię Grafiki Wydawniczej dla studentów czwartego i piątego roku.

Zajmuje się projektowaniem graficznym, głównie plakatem i książką. W 2007 roku nakładem wydawnictwa Index Book ukazała się publikacja poświęcona jego twórczości Lech Majewski: Vision of Design.

Majewski uważany jest za jednego z twórców i opiekunów Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie: od lat zasiada w Radzie Programowej, kilkakrotnie pełnił funkcję Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego i Rady Programowej. Wiele razy był również członkiem jury innych konkursów plastycznych m.in. Krakowskiego Festiwalu Plakatu.

Jest honorowym członkiem Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej (STGU). Posiada własną agencję reklamowo-graficzną Lech Majewski Studio.

Lech Majewski jest autorem plakatu tegorocznej edycji festiwalu Tarnowska Nagroda Filmowa.

Lech Majewski jest autorem plakatu tegorocznej edycji festiwalu Tarnowska Nagroda Filmowa.

Komentarze...