Pomysł na weekend
access_time 2017-04-21 10:26:00
Nie masz żadnych planów na weekend? Nie wiesz, czy coś ciekawego dzieje się w mieście? Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji. Na pewno nie będziecie się nudzić.
  • Piatek 21.04

Lech Majewski „Plakaty” godz. 17:30 - 18:00 Biuro Wystaw Artystycznych - Wystawa Lech Majewski. Plakaty składać się będzie głównie z plakatów filmowych, które powstały jeszcze przed końcem lat osiemdziesiątych, gdy artystyczne plakaty wciąż widoczne były na ulicach i zachęcały widzów swoim syntetycznym, a zarazem wyrafinowanym komunikatem. Częścią ekspozycji będą także projekty z ostatnich lat, które artysta stworzył do spektakli teatralnych. Uzupełnieniem prezentacji będą ilustracje wykonane przez Lecha Majewskiego dla magazynu „The Times” oraz zaprojektowane przez niego okładki do wydawnictw muzycznych. Bilety: 1 zł - 5 zł. 

31. Tarnowska Nagroda Filmowa -  zainaugurowana zostanie koncertem w sali kina Marzenie 21 kwietnia 2017 r. Po oficjalnej części sceną zawładnie fantastyczny gitarowy duet Marek Napiórkowski i Artur Lesicki Music, którzy zaprezentują zjawiskowe tematy z niezapomnianych obrazów filmowych. Koncert "Celuloid" (płyta o tym samym tytule ukazała się w 2015 r.) to hołd dla najpiękniejszych melodii napisanych przez polskich kompozytorów muzyki filmowej, które nigdy wcześniej nie brzmiały tak szlachetnie. Bilety: 31 zł.

Maraton Grozy w kinie Cinema3D godz. 22:00 - Już dzisiaj wyjątkowa okazja dla wszystkich, którzy lubią się bać. W CINEMA3D o godzinie 22:00 startuje nocny Maraton Grozy. Podczas tej wyjątkowej nocy, widzowie będą mogli obejrzeć 3 filmy: „Ostatnia klątwa” – premierowo, „Klątwa Śpiącej Królewny” oraz „Pod mroczną górą”. Każdy fan horroru spędzi w CINEMA3D przerażającą noc. Bilety: 25 zł.

  • Sobota 22.04

Marcin Wyrostek „Tango Corazon” godz. 18:00 - 19:00 Centrum Paderewskiego w Kąśnej-Dolnej - Artysta, który ostatni raz gościł w Kąśnej Dolnej cztery lata temu, wystąpi w doborowym towarzystwie Marcina Jajkiewicza (wokal), Mateusza Adamczyka (skrzypce), Daniela Popiałkiewicza (gitara), Agnieszki Haase-Rendchen (fortepian), Piotra Zaufala (bas) oraz Krzysztofa Nowakowskiego (instrumenty perkusyjne). Wspólnie zaprezentują program zatytułowany „Tango Corazon”. Bilety: 30 zł.

„Gdzie jest babcia?” godz. 16:00 - 18:30 Teatr im. L. Solskiego - „Gdzie jest babcia?” autorstwa Agaty Biziuk i Agnieszki Makowskiej jest spektaklem familijnym w niebanalny i zabawny sposób poruszającym trudne tematy dorastania, odchodzenia oraz skrajnych postaw życiowych. Bilety: 10 zł - 30 zł. 

Filmy Andrzeja Wajdy w światowym plakacie filmowym godz. 9:00 - 17:00 - kspozycja Filmy Andrzeja Wajdy w światowym plakacie filmowym jest kolejnym przedsięwzięciem realizowanym przez Muzeum Kinematografii w Łodzi związanym z prezentacją  najwybitniejszych twórców polskiego kina oraz ich dorobku. Twórczość Andrzeja Wajdy ukazana poprzez plakaty, które zostały do jego filmów wydane na całym świecie w ciągu   lat, jakie upłynęły od debiutu, jest pewnego rodzaju przedsięwzięciem pionierskim, przede wszystkim ze względu na skalę. Żaden polski artysta kina nie ma w dorobku tylu tytułów prezentowanych w tak wielu miejscach świata tak często. Wstęp wolny.

Szybcy i wściekli 8 - Kino Cinema3D zaprasza na film "Szybcy i wściekli 8 / Dolby Atmos" F. Gary Graya. Przed nami ósma odsłona kultowej serii.
Dom i Letty cieszą się swym miesiącem miodowym, Brian i Mia wycofali się z gry, a reszcie ekipy udało się znaleźć oczyszczającą namiastkę normalnego życia. To właśnie wtedy pojawia się ona. Tajemnicza kobieta (laureatka Oscara Charlize Theron), która wciąga Doma w niebezpieczny świat, z którego nie ma ucieczki. Godziny seansów: 11:00, 14:15, 17:30 i 20:45. Bilety: 20,90 zł i 23,90 zł

Impro KRK godz. 19:00 Teatr im. L. Solskiego - Grupa impro KRK serdecznie zaprasza na swój wyjątkowy występ. Wyjątkowy, bo będzie to kolejny pokaz tej grupy w Tarnowie, wyjątkowy również ze względu na niespotykaną dotychczas konfigurację członków oraz dla tego, że każdy występ grupy impro KRK jest jedyny w swoim rodzaju. Cały pokaz powstanie na Państwa oczach według Waszych wytycznych, co wszystkim nam przyniesie wiele radości. Na codzień, a konkretnie co piątek, nasze występy można oglądać w Krakowie w Teatrze Szczęście.

  • Niedziela 23.04

Dzieciak rządzi - Kino Cinema3D zaprasza na premierę filmu "Dzieciak rządzi". Film animowany ze studia DreamWorks Animation, w którym powstały takie przeboje jak ”Shrek” i ”Madagaskar”. Pewnego dnia w życiu siedmioletniego Tima pojawia się młodszy braciszek. Tim natychmiast zdaje sobie sprawę, że ubrany w garnitur, noszący teczkę i zachowujący się jak rasowy biznesmen dzieciak jest zagrożeniem dla jego niezachwianej dotąd pozycji w rodzinnym domu. Godziny seansów: 09:30, 11:45, 14:00, 16:15 i 18:00. Bilety: 20,90 zł i 23,90 zł

Janusz Gajos „Msza za miasto Arras” godz. 19:00 - 22:00 - W związku z osobą Janusza Gajosa, Laureata Nagrody za całokształt i wkład w polską kineamtografię, 23 kwietnia 2017 o godz. 19:00 zapraszamy do Teatru im. Ludwika Solskiego na monodram Janusza Gajosa MSZA ZA MIASTO ARRAS wg Andrzeja Szczypiorskiego. Bilety: 60 zł. 

Zespół Pieśni Tańca "Świeczkowiacy" zaprasza na WESELE godz. 18:00 Centrum Sztuki Mościce - WESELE to premiera widowiska opartego na tradycjach weselnych naszego regionu Krakowiaków Wschodnich. Zapraszamy gości do domu weselnego Panny Młodej w CSM. Będzie uroczyście, hucznie, wesoło i pysznie! Bilety: 20 zł i 15 zł.

31. Tarnowska Nagroda Filmowa - program na niedzielę:
g. 11.00 Filmy Młodego Widza / kino Marzenie
Och! Pampalini (SFR Bielsko-Biała) 6
g. 14.00 Projekcja konkursowa / kino Marzenie
Wspomnienie Lata  reż. Adam Guziński 87'
g. 16.00 Projekcja konkursowa / kino Marzenie
Szczęście świata  reż. Michał Rosa 98'
g. 19.00 Projekcja specjalna: Wajda - portret zwielokrotniony / kino Marzenie
Marzenia są ciekawsze  reż. Stanisław Janicki '
g. 19.00 Spektakl 31. TNF / Tarnowski Teatr im. L. Solskiego (Tarnów, ul. Mickiewicza 4)
Janusz Gajos "Msza za miasto Arras" 75'

Komentarze...