Akcja „Roślinka za makulaturę” już jutro w Tarnowie
access_time 2017-04-21 11:09:00
W sobotę 22 kwietnia „Gazeta Krakowska” po raz drugi organizuje akcję „Roślinka za makulaturę”. Zapraszamy na parking TSS Społem przy ul. Hodowlanej od godz. 09:00 do 13:00.

Każdy kto przyniesie do nas makulaturę, zużyte baterie lub plastikowe nakrętki, otrzyma sadzonki drzew owocowych i leśnych, a także krzewów ozdobnych oraz kwiaty. Każdy chętny otrzyma także pamiątkową okładkę „Gazety Krakowskiej” z własnym zdjęciem.

Podczas sobotniej akcji będzie można równocześnie wesprzeć podopiecznych Placówki Wychowawczo-Opiekuńczej „Przyjazny Dom” w Tarnowie. Cały dochód uzyskany za zebrane surowce przekażemy właśnie na rzecz tego domu dziecka. A potrzeby placówki są duże. „Przyjazny Dom” w czerwcu będzie przeprowadzać się do nowego budynku, co wiąże się z wydatkami. Każda złotówka jest więc cenna. 

Do udziału w akcji zapraszamy rowerzystów oraz właścicieli czworonogów. Jutro przy ul. Hodowlanej funkcjonariusze tarnowskiej straży miejskiej będą znakować jednoślady. - Polegać to będzie na wygrawerowaniu na dolnej części ramy roweru specjalnego numeru, który następnie zostanie zarejestrowany w naszej bazie danych - wyjaśnia Aldona Matusik ze Straży Miejskiej w Tarnowie.

Mundurowi przygotują także identyfikatory dla psów w postaci fluorescencyjnych breloczków z indywidualnym numerem zwierzaka. Wystarczy tylko podać imię pupila i numer kontaktowy, pod który będzie można zadzwonić, gdyby zwierzak się zgubił.

Podczas naszej pierwszej akcji, która odbyła się na początku kwietnia na tarnowskim Burku, rozdaliśmy 550 drzewek, a zebraliśmy 2 tony makulatury oraz 80 kg plastikowych nakrętek. 

Jesteśmy patronem medialnym tej wyjątkowej akcji, dlatego gorąco zachęcamy wszystkich naszych czytelników do włączenia się w pomoc potrzebującym.

FOT. ©Artur Gawle

 

Komentarze...