Dozór policyjny nie powstrzymał go przed kolejną kradzieżą
access_time 2017-04-24 11:45:00
Zatrzymany za kradzież z włamaniem, po wyjściu z sądu z decyzją o dozorze policyjnym, ponownie się włamał i znowu ukradł. Teraz na decyzję sądu o ukaraniu poczeka w areszcie.

W ostatnich dniach marca miało miejsce włamanie do jednego z budynków na terenie miasta. Sprawca dostał się do środka po wybiciu szyby w oknie. Następnie ukradł akumulatory. Straty, jakie powstały na skutek kradzieży, sięgnęły kwoty 900 złotych. „Kryminalni” z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum szybko wytypowali osobę, która mogła dokonać tego włamania. Kwestią czasu było tylko zatrzymanie czterdziestodwulatka. Mężczyzna, dobrze znany tarnowskim stróżom prawa, został zatrzymany na następny dzień, w drodze do skupu złomu, gdzie chciał sprzedać skradzione akumulatory. Policjanci zatrzymali sprawcę, a wraz z nim dwie osoby, które pomagały mu przewozić zrabowane mienie. Sprawca przyznał się do włamania i kradzieży. Policjanci przedstawili mu zarzut określony w artykule 279 kodeksu karnego i doprowadzili do tarnowskiej prokuratury. Ta z kolei, ze względu na bogatą przeszłość kryminalną oraz wysokie zagrożenie karą skierowała wniosek do sądu. Sąd zastosował wobec zatrzymanego dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

Kilka dni później do komisariatu Policji zgłosił się poszkodowany, który poinformował o włamaniu do garażu i budynku gospodarczego, z którego sprawca skradł elementy metalowe i żeliwne o wartości ponad 1500 złotych. Wszystkie ślady wskazywały na to, że włamania dokonała ta sama osoba. Po raz drugi policjanci zatrzymali czterdziestodwulatka, który w czasie przesłuchania przyznał się do włamania i wyjaśnił jego okoliczności. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Zatrzymanemu przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem i doprowadzono do prokuratury z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Tarnowianin za włamania decyzją tarnowskiego sądu został aresztowany na okres 3 miesięcy.

Postępowanie w sprawie w związku z naruszeniem artykułu 279 kodeksu karnego prowadzi Wydział do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komisariatu Policji Tarnów-Centrum. Za kradzież z włamaniem ustawodawca przewiduje karę pozbawienia wolności do 10 lat.

Komentarze...