Podsumowanie akcji „Roślinka za makulaturę”
access_time 2017-04-25 11:00:00
Sukcesem zakończyła się sobotnia akcja Gazety Krakowskiej „Roślinka za makulaturę”. Uczestnicy dostarczyli ponad trzy tony surowców wtórnych. Mimo zimna i padającego deszczu nie brakowało chętnych na darmowe sadzonki drzew owocowych i leśnych oraz krzewów ozdobnych.

- Wasza akcja zmobilizowała mnie, by posprzątać garaż i strych. Uzbierałem mnóstwo makulatury i wspólnie z córką zapakowaliśmy to do samochodu i przywieźliśmy. Drzewka, która dostaliśmy w zamian, zasadzimy koło domu. Już nie możemy się doczekać, kiedy zaowocują -mówi pan Marcin, któremu dzielnie pomagała córka Emilka. 

Zainteresowanie akcją było ogromne. Na parking przed TSS Społem przy ul. Hodowlanej przychodziły całe rodziny. W ciągu kilku godzin dostarczyli ponad dwie tony makulatury oraz tonę plastikowych nakrętek. Dzięki firmie SURPAP, która je od nas odebrała oraz ZŁOM-MAR z Bolesławia, która przyjęła dodatkowo ponad 100 kg baterii, otrzymaliśmy ponad tysiąc zł. Pieniądze przekażemy do Placówki Wychowawczo-Opiekuńczej „Przyjazny Dom” w Tarnowie.

Podczas akcji obecni byli również funkcjonariusze straży miejskiej. Wydali kilkadziesiąt identyfikatorów dla czworonogów oraz oznakowali dziesięć rowerów i zarejestrowali ich numery w specjalnej bazie danych. 

Nasz portal był patronem medialnym tej wyjątkowej akcji. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i okazaną pomoc.

Podczas akcji udało się uzbierać 1100 zł. Pieniądze zostaną przekazane dla Placówki Wychowawczo-Opiekuńczej „Przyjazny Dom” w Tarnowie.

Fot. Paweł Chwał

Komentarze...