Wyłudził ponad 100 tys. złotych, teraz czeka na wyrok w areszcie
access_time 2017-04-26 15:40:00
Po raz kolejny tarnowscy policjanci zatrzymali oszusta. Tym razem 32-latek wyłudził od mieszkańców ponad 120 tysięcy złotych. Decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu.

Tym razem policjanci Komisariatu Policji Tarnów-Zachód realizując ustawowe zadania Policji zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego. Mężczyzna, prowadząc działalność gospodarczą, ogłaszał za pośrednictwem sieci Internet możliwość sprowadzenia samochodów osobowych, maszyn budowlanych zza granicy. Klienci z całej Polski składali zamówienia na konkretne samochody i maszyny wpłacając stosowną zaliczkę. W zeszłym roku jednak coraz częściej dochodziło do sytuacji, w której właściciel firmy pobierał zaliczki na zakup konkretnego pojazdu i nie wywiązywał się z zawartej umowy. W ten sposób popadł w swoistą spiralę długów. Wpadł w ręce policjantów, gdy usiłował oszukać tarnowianina przy zakupie samochodu osobowego oraz staroci. Podczas przesłuchania okazało się, że zatrzymany ma na swoim koncie wiele różnego rodzaju przestępstw. W chwili zatrzymania policjanci przedstawili zatrzymanemu 9 zarzutów oszustwa określonych w artykule 286 kk na łączną kwotę ponad 120 tysięcy złotych. Mężczyzna przyznał się do zarzutów i został doprowadzony do tarnowskiej prokuratury, a następnie do sądu, który zastosował wobec niego środek izolacyjny w postaci trzymiesięcznego aresztowania.

Obecnie policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia wszystkich poszkodowanych w tej sprawie. Ze względu na obszar, jakiego mogą dotyczyć przestępstwa, sprawa ma charakter rozwojowy. Za naruszenie artykułu 286 kodeksu karnego (oszustwa) zatrzymanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A