W Radłowie grasuje podpalacz, czyli co w prasie piszczy
access_time 2017-04-26 10:45:00
Przewozy Regionalne przewożą coraz więcej pasażerów. Duża pomoc dla średniego miasta. Nowe oznakowanie na autostradzie. Z czyjej winy zginął policjant? Czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.

W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Duża pomoc dla średniego miasta        

Tarnów znalazł się wśród miast, które mają otrzymać finansowe wsparcie od rządu. Pomoc ma mieć dużą wartość, choć sama do nikogo nie przyjdzie. W większości przypadków będą niezbędne projekty, które muszą wygrać w konkursach z innymi.

  • Z czyjej winy zginął policjant?        

Najprawdopodobniej w maju Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Tarnowskiej zakończy śledztwo w sprawie tragicznego wypadku, do jakiego doszło na rondzie przy ul. Słonecznej w Tarnowie. Zginął wówczas policjant Dariusz K. Jadący z nim Piotr K., który przeżył wypadek, od początku przekonywał, że to nie on prowadził samochód.

  • Bodziec dla małych firm?        

Nawet 200 tys. mikroprzedsiębiorców w skali kraju będzie mogło płacić mniejsze składki na ZUS. Zmianę zasad naliczana składek wpisano w projekt ustawy o małej działalności gospodarczej. O szczegółach przygotowywanej ustawy, mówił w Tarnowie poseł Michał Cieślak.

  • Klasa premium dla miejskiej komunikacji        

Szzwedzka firma Scania wygrała w Tarnowie przetarg na dostarczenie pięciu nowych autobusów miejskiej komunikacji. W przetargu uczestniczyły tyko dwie firmy. Zdaniem Jerzego Wiatra, prezesa tarnowskiego MPK, nowe pojazdy, które dotrą do miasta w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, to klasa premium, przykład szczególnej nowoczesności i solidności. Wybrany przez MPK model należy do rodziny.

W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Podpalacz atakuje w nocy. Radłowianie są przerażeni

W ciągu tygodnia wybuchły dwa duże pożary. Policja przyznaje: to są podpalenia. Mieszkańcy boją się o życie i dobytek. Zamierzają powołać straż obywatelską. Po tym, jak w nocy z soboty na niedzielę spłonęła kolejna stodoła w Radłowie zapanował paniczny strach. Wszystko wskazuje na to, że pożary są dziełem podpalacza. Dotąd go nie złapano, więc ludzie boją się, że znowu zaatakuje. 

  • Debatują o biznesie i nowych technologiach

Do Tarnowa zjechały znane osobistości biznesu, a także młodzi ludzie, którzy swoimi pomysłami chcą zrewolucjonizować różne dziedziny gospodarki. Władze miasta liczą na to, że organizacja imprezy właśnie w Tarnowie wpłynie pozytywnie na jego rozwój.

  • Przewozy Regionalne przewożą coraz więcej pasażerów

"Przewozy Regionalne w Małopolsce przewiozły w I kwartale br. ponad 1 852 tys. osób. Jest to wzrost o 16,3% w stosunku do roku ubiegłego i o ponad 390 tys. osób więcej niż planowano w tym okresie. Na tak dobry wynik złożył się przede wszystkim powrót podróżnych do pociągów na linii Kraków – Tarnów. Przybywa też pasażerów w pociągach z Sędziszowa i Miechowa. Linia ta obsługiwana jest wyłącznie nowym taborem". - tak podaje przewoźnik, któremu w Małopolsce wróżono nie tak dawno upadek, na korzyść Kolei Małopolskich, spółki samorządu województwa, konkurencji dla państwowej spółki.

  • Nowe oznakowanie na autostradzie

Jadąc autostradą A4 w kierunku naszego miasta, wiele osób miało problem, który zjazd prowadzi do Tarnowa i który wybrać. Procedura zmiany tablic trwała prawie dwa lata, jednak cierpliwość się opłaciła. Tarnów będzie wreszcie widoczny na znakach. Poseł Michał Wojtkiewicz wraz ze Zbigniewem Prociem Prezesem Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowie zwrócili się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o zmianę oznakowania autostrady A4 na odcinku Kraków-Rzeszów

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

Komentarze...