Angielski dramat "Butterfly kisses" już dziś w Millennium Studio
access_time 2017-05-19 06:32:00
Jeden z najgłośniejszych filmów tego roku. Śledzimy losy Jake’a i jego dwóch najlepszych przyjaciół w świecie wypaczonym przez seks i pornografię. Każdy zmaga się z jakimiś demonami, ale Jake ze swojej tajemnicy nie może zwierzyć się nikomu. Film zostanie pokazany w ramach cyklu Millennium Studio dziś wieczorem, początek o 20.30.

„Film ten jest przede wszystkim historią o przyjaźni. Nie proponujemy żadnego rozwiązania i nie próbujemy moralizować. Chciałem po prostu uchwycić zmagania nastoletniego chłopca ze światem naznaczonym przez samotność.”

Rafał Kapeliński

„Pięknie zrealizowany.”

John Malkovich

„Niezapomniany.”

Stephen Fry

„Niepokojąca odyseja psychologiczna.”

Rosie Alison, producentka „Chłopca w pasiastej piżamie”

Ten film, napędzany przez rytm niezwykłej ścieżki dźwiękowej i obrazów, budzi przerażające podejrzenie w widzu. Bez uciekania się do prostych oskarżeń konfrontuje nas z trudnym problemem, którego nasze społeczeństwo nie potrafiło dotąd rozwiązać” – napisało w uzasadnieniu nagrody dla Rafaela Kapelińskiego jury sekcji Generation 14plus. „Począwszy od kalejdoskopowej, otwierającej sekwencji jesteśmy urzeczeni intensywnością tego elektryzującego filmowego debiutu”.

Urzeczeni byli też w Berlinie widzowie, chociaż już sam temat scenariusza – przyznawali twórcy – powodował, że nie wszyscy chcieli dać pieniądze na realizację. Tyle że w „Butterfly Kisses” (tytuł nawiązuje do motyli, które koloruje dziewczynka podglądana przez głównego bohatera Kyle’a) problemu pedofilii Kapeliński dotyka w sposób oryginalny i dyskretny. Nie ma na ekranie żadnego obślizgłego, wykorzystującego dzieci pedofila – jest za to poruszający proces budzącego się i rozwijającego stopniowo „złego pożądania”.

źródło: Gazeta Wyborcza

  • Reżyseria Rafał Kapeliński
  • Scenariusz Greer Ellison
  • Muzyka Nathan W Klein
  • Zdjęcia Nick Cooke
  • Obsada Charlotte Beaumont, Elliot Cowan, Honor Kneafsey, Theo Stevenson, Thomas Turgoose, Rosie Day, Conor MacNeill
  • Czas trwania 89 minut
  • Dystrybutor Solopan

KINO MILLENNIUM: 19 V 2017

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A