Okazja czyni złodzieja
access_time 2017-05-12 08:00:00
Wykorzystując zamieszanie, pod pozorem wykonywania prac porządkowych po zalaniu sklepu, niepostrzeżenie wyniósł kilkanaście butelek różnego rodzaju alkoholu.

Obfite opady deszczu jakie nawiedziły Tuchów spowodowały miejscowe zalania. Najbardziej skutki nawałnicy odczuli pracownicy jednego ze sklepów w Tuchowie i sąsiadujący ze sklepem mieszkańcy prywatnych domów. Gdy woda opadła zaczęło się sprzątanie. Na pomoc ruszyli mieszkańcy miasta oraz rodziny osób, które ucierpiały w wyniku zalania deszczówką. Fakt ten postanowił wykorzystać jeden z mieszkańców i pod pozorem prac porządkowych wszedł na teren sklepu. Sprzątał z zalanych półek jedynie butelki alkoholu, które układał w sklepowym wózku. Gdy wypełnił go po brzegi wyjechał ze sklepu na parking, a następnie ukrył skradziony towar na terenie jednej z graniczących posesji, gdzie zaczął się nim raczyć.

O kradzieży zaalarmowali pracownicy sklepu, a kilkadziesiąt minut później mężczyzna został zatrzymany przez patrol policji z Tuchowa. Okazało się, że 41-latek skradł alkohol na kwotę 650 złotych. W chwili zatrzymania były nietrzeźwy (ponad 3 promile) i nie bardzo wiedział gdzie się znajduje. Został osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych w związku z kradzieżą oraz do wytrzeźwienia. Na następny dzień podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży tłumacząc, że wykorzystał sytuację sprzątania w sklepie, sprawiał wrażenie skierowanego na prace i niepostrzeżenie wyniósł alkohole.

Policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży określony w art. 278 kk, a następnie zwolnili. Za swój czyn jednak odpowie przed tarnowskim sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Komentarze...