Gdy zadzwonił desperat, ewakuowali cały blok, czyli co w prasie piszczy
access_time 2017-05-17 09:32:00
Niepełnosprawne dzieci usuną ze szkół? Otwarcie wystawy "Reminiscencje Jeżowskie". Po interwencji rowerzystów, miasto poprawia im ścieżki. Czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.

W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Niepełnosprawne dzieci usuną ze szkół?        

Ministerstwo Edukacji Narodowej chce, aby nauczanie indywidualne zostało usunięte ze szkół. Rodzice niepełnosprawnych dzieci są w szoku. Ich zdaniem jest to jawna dyskryminacja, ponieważ od teraz ich pociechy będą miały do wyboru zajęcia w szkole specjalnej albo w domu. Najbardziej na zmianach mogą ucierpieć dzieci z mniejszych miejscowości, które chcąc kontynuować naukę, będą zmuszone pokonywać nawet kilkadziesiąt kilometrów dziennie.

  • Zamek Tarnowskich za ogrodzeniem?        

Kiedy spór miasta z Sanguszkami o wzgórze zamkowe na Górze Św. Marcina w Tarnowie przedłuża się w nieskończoność, pojawia się coraz więcej głosów, by problem rozwiązać polubownie, na zasadzie porozumienia. W praktyce oznaczałoby to, że miejski samorząd wykupiłby od Sanguszków sporną parcelę po atrakcyjnej cenie.

  • Mościcki dworzec dla miasta za darmo?    

Nieczynny dworzec PKP wraz z działką o powierzchni 0,3 ha w Tarnowie – Mościcach czeka już sześć lat na nabywcę. Dotychczasowe przetargi kończyły się niepowodzeniem i nie ma pewności, że powiedzie się najbliższa próba sprzedaży nieruchomości. Zainteresowane nią jest także miasto, które chciałoby uruchomić w tej części Tarnowa węzeł przesiadkowy.

  • Co wydarzy się w Parku Strzeleckim?        

Miasto dostało prawie pięć milionów złotych na rewitalizację Parku Strzeleckiego, cała inwestycja ma kosztować ponad dziewięć milionów. Jak po modernizacji, renowacji i remontach będzie wyglądał najczęściej odwiedzany park w mieście? – Chodzi nam o odtworzenie historycznego wyglądu parku, przywrócenie mu dawnego, utraconego piękna – podkreśla Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.
    

W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Otwarcie wystawy "Reminiscencje Jeżowskie"

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Juliusza Słowackiego (filia nr 8) odbył się wernisaż wystawy malarstwa"Reminiscencje Jeżowskie". Wystawa prezentuje prace, które powstały w latach 2011-2017 podczas zimowych plenerów malarskich w renesansowym dworze Jeżów.

  • Gdy zadzwonił desperat, ewakuowali cały blok

Prawie dwie i pół godziny poza domem musiało spędzić 30 mieszkańców jednego z bloków przy ul. Chopina w Tarnowie. Powodem był alarm bombowy. Ewakuację zarządzono po tym, jak jeden z lokatorów bloku w niedzielę wywiesił na drzwiach kartkę z informacją, że wysadzi w powietrze mieszkanie, jeżeli ktoś będzie próbował wejść do środka. 

  • Po interwencji rowerzystów, miasto poprawia im ścieżki

Pomalowanie farbą niebezpiecznych miejsc na szlakach rowerowych przemówiło do wyobraźni urzędników. Usuwanie usterek już trwa.

  • Uszkodzony gazociąg wstrzymał pociągi

Robotnicy wykonujący odwiert przy przebudowywanym wiadukcie kolejowym od strony ulicy Bartla i Warsztatowej uszkodzili gazociąg. Na blisko godzinę wstrzymany był ruch samochodów. Nie jeździły również pociągi.

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

Komentarze...